Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 17:09

Путін і Тимошенко здійснюють енергетичний шантаж Європи (європейська преса)


Прага – Низка європейських газет присвячують свої публікації вчорашньому засіданню Єврокомісії, яка закликала європейців готуватися до нової газової війни між Росією та Україною. Чимало впливових видань вважають, що намагання Росії і України вимагати грошей на газ за допомогою шантажу закінчилися цього тижня поки що нічим. Оглядачі також переконані, що «газові шантажисти» Росія і Україна як ніколи краще стимулюють своєю позицією європейців на пошук нових газових постачальників, альтернативних російським.

Лондонська «Дейлі Телеґраф» відзначає у п’ятницю, що «у зв’язку з невпевненою ситуацією з газосховищами в Україні Єврокомісія наполегливо рекомендує державам-членам ЄС бути краще готовими до наступної зими і поповнювати свої газові запаси з усіх можливих доступних джерел». Газова координаційна група Єврокомісії попередила в четвер, що багато держав ЄС все ще «кардинально залежать від єдиного постачальника газу і по єдино можливому маршруту», тобто вказала на Росію та Україну. «Дейлі Телеґраф» вважає, що найбільш вразливими від перебоїв саме з постачанням російського газу через Україну є такі держави, як Словаччина, Болгарія, Хорватія, Боснія-Герцеґовина. До найбільших споживачів російського газу у Європі належать Німеччина, Італія та Велика Британія.

Впливовий британський часопис «Економіст» прямо характеризує газові дії російського та українського урядів як «енергетичний шантаж». Видання також вважає, що зусилля Путіна і Тимошенко вимагати гроші нібито для запобігання новій газовій кризі поки що марні. Тут також відзначається, що «в шантажі вирішальним є вибір часу, і уряди Росії та України мають можливість проаналізувати це після провалу спроб отримати мільярди євро від ЄС за зберігання російського газу». «Економіст» також вважає, що падіння цін на газ і наявність дешевших постачальників значно зменшують потреби Європи у російському газові, та й літо сприяє «державам і європейським компаніям бути хоробрішими перед погрозами про відключення газу». Лондонське видання також наголошує, що європейські споживачі, які мають довготермінові газові контракти з «Газпромом», уже фактично заплатили і за транзит через Україну, тому не повинні платити двічі, як на це їх підштовхують у Москві та Києві. «Економіст» також наголошує, що темним сюрпризам непрозорих газових ринків Росії та України не видно кінця, й надалі залишається не зрозумілим, скільки російського газу протікає через українську газотранспортну систему й яка його справжня ціна. Також немає певності, що після отримання бажаного для України газового кредиту на запас газу для зими українські фінансові проблеми нарешті закінчаться, адже до жовтня борг Києва за невибраний російський газ зросте до 3 мільярдів доларів і Росія знову може оголосити про неплатоспроможність України.

Російська газета «Коммерсант» відзначає, що після невтішної розмови голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу з російським прем’єром Володимиром Путіним Єврокомісія оголосила, що зупинки газового постачання з Росії можна «очікувати вже в найближчі місяці і навіть тижні». Оглядачі також наголошують, що європейські країни інтенсивно запасаються газом із усіх можливих джерел.

(Прага – Київ)

  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG