Доступність посилання

ТОП новини

Розпочинається Карловарський міжнародний кінофестиваль


Прага – У відомому чеському курортному містечку Карлові Вари сьогодні відкривається 44-й Карловарський міжнародний кінофестиваль. Цього року він особливо багатий на світові й європейські прем’єри, а також на гостей – зірок найбільшої величини. На фестиваль прибув оскарівський лауреат, американський режисер чеського походження Мілош Форман, чекають також відомого іспанського актора Антоніо Бандераса. А американському режисерові Джону Малковічові за внесок до світової кінематографії мають вручити найвищу нагороду фестивалю – «Кришталевий глобус».

Перед готелем «Термал», що в самому центрі Карлових Вар, розстелений червоний килим, у каретах під’їжджають почесні гості – актори, режисери, політики, їх зустрічають сотні туристів і шанувальників кіно. Так уже понад 60 років успішно утримують чехи одну зі своїх важливих культурних традицій, яка стала для країни знаковою – міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах.

Важливо також, що і в час економічної кризи чехам вдалось утримати ціну вхідних квитків на рівні минулорічної – в перерахунку 3 євро, а також забезпечити дешевим житлом головного глядача – молодь, для них розставлені великі намети поблизу найбільших кінозалів у Карлових Варах.

Продовж десятиліть склалась головна програмна концепція фестивалю – показати якомога більше світових та європейських прем’єр, виділити головну тему і головного фестивального гостя.

Художній директор фестивалю Ева Заоралова у розмові з Радіо Свобода зазначила: «Цього року ми вибрали фільми російських жінок-режисерів. «Росія очима жінок» – так називається окрема секція, в її програмі фільми Анни Мелікян, Валерії Гай-Германіки, Віри Сторожової, Оксани Бичкової. В інших секціях представлені стрічки з Європи та Латинської Америки, фільми з Азії, Ірану».

Усі стрічки на фестивалі в Карлових Варах розділені до 9 тематичних секцій, загалом буде показано понад 220 стрічок. У конкурсній програмі в секції «На Схід від Заходу» 14 фільмів із Хорватії, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Сербії та Росії. А секція «Незалежного кіно» цього року присвячена творчості американського режисера Алана Рудольфа, який відомий своєю сильною романтичною течією.

Жодного українського фільму

Однак в жодній із секцій – від документального кіно до повнометражних художніх стрічок – фільмів із України немає.

Ева Заоралова зауважила: «Стосовно українського кіно – то ми не мали з чого вибирати. Цього разу ми не отримали жодної пропозиції. Кіра Муратова з України цього разу надіслала свій фільм на фестиваль до Москви. Це така розповідь про двох дітей, які залишились на вулиці без допомоги і те, як погано до них ставиться світ».

Цього року в програмі Карловарського кінофестивалю буде показано гучний фільм відомого австрійського режисера Міхаеля Ганека «Біла стрічка», а в секції «Відкритими очима» демонструватимуть суперечливий фільм «Антихрист» Ларса фон Тріра. Глядачі матимуть змогу також подивитись ретроспекцію фільмів відомого американського актора і режисера Джона Малковіча, а світову прем’єру фільму «Добре заплачена прогулянка» представить сам автор – Мілош Форман.

11 липня, в день закриття фестивалю проголосять 44-го лауреата «Кришталевого глобусу» – найвищої нагороди фестивалю.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG