Доступність посилання

ТОП новини

Китайські ЗМІ: у заворушеннях в уйгурському регіоні загинули 140 осіб


Державні засоби інформації Китаю повідомили, що в недільних заворушеннях у Сіньцзян-Уйгурському автономному регіоні на заході країни загинули 140 осіб і понад 800 поранені. Кількість виявлених жертв іще може зрости. Сотні осіб затримані.

Раніше офіційно повідомляли про трьох загиблих у неділю в заворушеннях у центральному місті цього регіону Урумчі.

За повідомленнями, учасники цих заворушень, переважно уйгури, нападали на перехожих, палили автомашини і йшли на сутички з поліцією.

Учасники протесту вимагали розслідувати події, що сталися минулого місяця на півдні Китаю, коли в бійці з власне китайцями загинули двоє уйгурів.

Державне агентство «Сіньхуа» напередодні оприлюднення кількості жертв заявило, що становище в регіоні взяли під контроль.

Китайська влада звинуватила в підбурюванні до цих заворушень діячів уйгурської еміграції, які вимагають незалежності уйгурського краю.

Найбільша з уйгурських організацій, Всесвітній уйгурський конгрес, який діє у Швеції, заперечила, що до заворушень причетні уйгурські емігранти.

Сіньцзян-Уйгурський автономний регіон є одним із місць Китаю, де час від часу стаються заворушення на етнічному ґрунті. Цей регіон є батьківщиною близько 8 мільйонів уйгурів, тюркомовного народу, що сповідує переважно іслам.

Чимало з уйгурів скаржаться на утиски й політичні та релігійні переслідування в Китаї й заявляють, що китайська влада придушує їхню культуру й виснажує природні багатства їхньої батьківщини.
XS
SM
MD
LG