Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 15:03

ЄС не має грошей, щоб допомогти Українi з газом


В Євросоюзу немає грошей, щоб допомогти Українi купити росiйський газ для закачування до пiдземних сховищ, заявив голова представництва Єврокомiсiї в Росiї Марк Франко.

«Переважно, це питання мiж країною-виробником i країною-транзитером. У ЄС немає грошей, щоб вкласти в це. Ми виступаємо свого роду посередниками, прагнучи залучити до цього МБРР, Свiтовий банк i подивитися, що вони можуть зробити», – зазначив Франко.

За його словами, якщо мiжнароднi фiнансовi органiзацiї зможуть допомогти вирiшити цю проблему, «це буде пов’язано з чiткими i довготривалими зобов’язаннями».

«Наскiльки я знаю, стосовно запасiв, вiдчуття негайної кризи не виникає, але, можливо, пізніше», – додав Франко. За його словами, у цьому разi газова криза виллється для Європи в кризу економiчну.

«Євросоюз дуже серйозно до цього ставиться. У сiчнi газова криза справила дуже велике враження. У середньостроковiй перспективi у нас дуже серйознi плани щодо лiбералiзацiї та диверсифiкацiї газових постачань», – зазначив голова представництва Єврокомiсiї.

Вiн нагадав, що на останньому самiтi ЄС у червнi Єврокомiсiї доручили якнайшвидше пiдготувати план або пропозицiї, спрямованi на зменшення уразливостi Європи в цьому питаннi.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG