Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 06:30

Литвин: Ющенко може розпустити парламент до 24 липня


Президент може достроково припинити повноваження Верховної Ради VI скликання до 24 липня, переконаний спiкер українського парламенту Володимир Литвин. За його словами, для такого рiшення мають бути «правовi пiдстави».

Спікер пояснив: ця дата пов’язана з тим, що 23 сiчня 2010 року повноваження Президента завершуються i якщо вiд цiєї дати вiдлiчити шестимiсячний термiн, виходить 24 липня. Згiдно з Конституцiєю, повноваження Верховної Ради не можуть бути достроково припиненi Президентом в останнi шiсть мiсяцiв його повноважень.

За словами Литвина, Президент може розпустити парламент, якщо протягом 30 днiв там не проводяться пленарнi засiдання. Водночас на уточнююче запитання, чи будуть пiдстави для розпуску, якщо до 24 липня Верховна Рада все ж збереться на засiдання, спiкер сказав: «Ви ж чудово розумiєте, що у нас можуть дiяти методи революцiйної доцільності».

Натомість прем’єр Юлія Тимошенко заявляє, що не бачить підстав для проведення позачергових виборів Верховної Ради.


При цьому вона переконана, що заяви деяких політичних сил про позачергові вибори парламенту спрямовані винятково на дестабілізацію ситуації в країні.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG