Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 16:52

Обама не змінив позиції щодо Грузії і висловився стосовно керівництва Росії


Виступаючи у Кремлі на прес-конференції з президентом Росії Дмитром Медведєвим після спільної зустрічі і підписання домовленостей, президент США Барак Обама зазначив: «Ми відверто обговорили ситуацію довкола Грузії. Я знову висловив тверду думку про необхідність поважати суверенітет і територіальну цілісність Грузії. Поки ми обговорюємо наші розбіжності з приводу кордонів Грузії, ми повинні погодитись, що відновлення воєнного конфлікту не відповідає нічиїм інтересам. І в майбутньому ми маємо публічно обговорювати ці розбіжності – мирним і конструктивним чином».

На спільній прес-конференції президенти США та Росії оцінили результати своєї зустрічі і досягнутих угод.

Дмитро Медведєв назвав перший день візиту свого американського колеги до Москви важливим кроком в активізації повномасштабної співпраці, яка вигідна обидвом країнам. Він заявив, що від «спільного лідерства Росії та США дійсно залежить рішення дуже багатьох світових проблем».

Президентові Обамі було поставлене питання з боку американських ЗМІ, «хто керує Росією – Медведєв, чи Путін», на що він відповів: «У моєму розумінні президент Медведєв є президентом, прем’єр-міністр Путін є прем’єр-міністром і вони ділять владу, згідно з російською Конституцією – так само, як ми ділимо владу в Сполучених Штатах. Отже, в моїх інтересах – співпрацювати з моїм прямим партнером президентом, але також досягнути порозуміння з прем’єр-міністром Путіном та іншими впливовими представниками російського суспільства».

У вівторок Барак Обама має зустрітися із прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним за робочим сніданком. Це буде їхня перша офіційна зустріч від часу президентства Барака Обами.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG