Роботу санаторію «Перлина Карпат», де отруїлися діти з Києва, зупинять з 9 липня, повідомила завідувач епідеміологічного відділу Закарпатської обласної санепідемстанції Світлана Оберемко.
За її словами, таке рішення ухвалили на засіданні надзвичайної протиепідемічної комісії Закарпаття. Комісія також вирішила провести позапланові рейдові перевірки з дотримання вимог санітарного законодавства у закладах відпочинку та оздоровлення області.
Фахівці санепідемстанції, які перевіряли санаторій «Перлина Карпат», встановили, що це комунальне підприємство без відповідних акту, дозволу і погодження районної санепідстанції оздоровлювало 240 дітей із Києва. Крім того, виявили порушення в зберіганні рибних продуктів, масла та сирих овочів.
4 липня з потяга «Ужгород – Київ» до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні з попереднім діагнозом «гострий гастроентероколіт» доправили 72 людей, з яких більшість дітей. Вони поверталися до Києва з відпочинку з санаторію на Закарпатті. Через декілька годин у Тернополі шпиталізували ще двох дітей, а згодом ще двох – у Хмельницькому.
Досі в лiкарнях залишаються 55 дiтей та 7 дорослих.