Доступність посилання

ТОП новини

Саміт Групи восьми відкрився в італійській Аквілі


У перший день саміту учасники зустрічі – керівники семи найбільш розвинутих країн світу та Росії – обговорять економічні питання, зокрема, проблему регулювання фінансових ринків, боротьбу зі зміною клімату, а також найважливіші питання міжнародної політики: ядерну програму Ірану та Північної Кореї, ситупцію на Близькому Сході. Цього дня відбудеться і низка двосторонніх зустрічей.


Завтра до учасників саміту долучаться представники низки країн, що розвиваються. За повідомленнями, три найпотужніші з них – Бразилія, Індія, – і Росія, яка входить до Групи восьми, закликають створити нову резервну валюту, яка могла б замінити американський долар.

Голова КНР Ху Цзіньтао відмовився від участі у саміті Групи восьми через загострення ситуації у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю.

У п’ятницю учасники саміту проведуть переговори з керівниками дев’яти африканських держав і гуманітарних організацій. На зустрічі планують започаткувати розробку програми безпеки постачання харчів вартістю в 10–15 мільярдів доларів.

Президент Світового банку Роберт Зеллік напередодні заявив, що ця програма мала б зосереджуватися на подоланні голоду й недоїдання, а не тільки на збільшенні виробництва сільгосппродукції у світі.

Напередодні Папа Римський Бенедикт XVI закликав лідерів семи економічно найрозвиненіших держав та Росії запровадити суворі правила, за якими має діяти світова фінансова система.

XS
SM
MD
LG