Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 07:34

Міліція та Президент посперечалися: чиї люди частіше ходять з дівчатами до лазні


Юрій Луценко і Віктор Ющенко

Київ – У відповідь на вимоги Президента Віктора Ющенка провести кадрові перестановки міністерство внутрішніх справ вдарило компроматом по оточенню глави держави. Об’єктом міліцейської критики став Андрій Кислинський, якого президентським указом було призначено на посаду заступника голови СБУ. Експерти прогнозують, що ближче до президентських виборів протистояння між різними силовими відомствами може загостритися, проте керівна ланка правоохоронців намагається дистанціюватися від політиків.

Протистояння між Президентом Віктором Ющенком та міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком вкотре загострилося. Радник міністра, народний депутат Геннадій Москаль звинуватив Президента в «неспроможності бути гарантом дотримання прав і свобод людини і громадянина».

У відповідь на звинувачення Президента на адресу міліцейського керівництва Геннадій Москаль також закинув Віктору Ющенку неадекватну кадрову політику. Зокрема, він заявив, що колишній заступник голови президентського Секретаріату Андрій Кислинський, якого Президент призначив заступником голови СБУ, «на початку 90-х років працював сутенером на трасі Луганськ – Антрацит на кемпінгу Боково-Платово», про що, за його словами, «є відповідні документи».

Радіо Свобода зателефонувало до приймальні Кислинського, але там повідомили, що зараз він не має можливості дати коментар. Заява з цього приводу з’явиться пізніше.

Чия система «згнила» більше?

Днем раніше Віктор Ющенко виступив із критикою на адресу міліцейського керівництва, де, за його словами, «згнила система».

У коментарі Радіо Свобода Геннадій Москаль не приховував, що його заява – це відповідь на закиди Президента. «Я про це знав, коли працював губернатором Луганської області, – каже Москаль. – А чому це зараз з’явилося – тому що Президент дав привід. Він на розширеній колегії Генеральної прокуратури звинуватив керівників правоохоронних органів у тому, що у них тільки ліс, полювання, лазня і дівчата. Ну!.. Тут більший досвід мають його колишні підлеглі – дівчат у лазню водити».

Зараз правоохоронні органи розділені за принципом політичних симпатій. «Вони повністю в політиці – що СБУ, що міліція, – зазначає член парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутат-комуніст Валерій Бевз. – А щоб цього не було, треба по-іншому підходити до системи призначень усіх керівників».

За словами Геннадія Москаля, політизація вкрай негативно позначилася на ефективності діяльності правоохоронних відомств. «Мені ця ситуація нагадує фільм «17 миттєвостей весни» – коли радянські війська вже перейшли Одер, а нацистські спецслужби все слухали одне одного», – зауважив радник керівника МВС.

Генерали ховаються від політики, взявши лікарняний

В Україні вже був випадок, коли навесні 2007 року працівники силових відомств Але той випадок довів силовикам, що для їхньої кар’єри краще не втручатися в політику. «Серед силовиків не забувся приклад Василя Цушка, – каже колишній речник голови СБУ, а нині редактор інтернет-видання «ОРД» Станіслав Речинський. – Тобто людині, яка опинилася між двома політичними таборами, зламали долю. Цушко досі перебуває на нелегальному становищі – кримінальна справа проти нього не закрита. І ніхто не хоче опинитися на його місці, ставши заручником політичної ситуації».

На думку експертів, кандидати на Президента спробують використати на свою користь можливості силових відомств. Проте досвід попередників та децентралізація владної вертикалі призвели до того, що генерали воліють перечекати складні політичні часи на лікарняному, ніж влазити в політику.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG