Доступність посилання

ТОП новини
25 вересня 2020, Київ 13:43

Британські вчені на шляху до створення штучної сперми


Група британських науковців заявила, що їй вдалося створити штучну людську сперму, використавши ембріонні стовбурові клітини.

Керівник команди науковців професор Карім Наєрнія з університету міста Ньюкасла каже, що отримана клітина має головні притаманні сперматозоїду характеристики, як-от протеїн та подібну форму, тобто голову та хвіст. Хвіст клітина використовує для пересування.

Науковець пояснив, для чого використовуватиметься штучно створена сперма. «За її допомогою, – каже він, – ми зможемо краще зрозуміти неплідність у чоловіків, бо можемо мати моделі різних ступенів розвитку сперми в лабораторії. Зможемо стежити за різними етапами формування сперми. Це дозволить побачити вплив різних чинників на формування сперми, таких, як генетичні фактори чи вплив довкілля».

За словами професора, краще розуміння неплідності у чоловіків, у свою чергу, може сприяти розвиткові нових методів, які допомогли б неплідним парам мати дітей.

Результати дослідження було оприлюднено сьогодні у спеціалізованому журналі Stem Cells and Development (тобто «Стовбурові клітини і розвиток»).

Деякі вчені висловлюють сумніви щодо відкриття, заявляючи, що ці клітини, можливо, мають деякі характерні генетичні і молекулярні риси, властиві спермі, проте людський сперматозоїд має специфічну клітинну морфологію, поведінку і функцію, що не описані у статті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG