Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 23:54

Контрабандна навала: Європа відзначає рекордний ріст


Брюссель – Європейська співдружність продовжує боротися з контрабандою та піратством, що все частіше намагається проникати ззовні на її територію. Митні адміністрації 27 країн-членів за минулий рік зафіксували близько 50 тисяч випадків затримки нелегальних товарів на зовнішніх кордонах Євросоюзу. Кількість незаконних вантажів, виявлених митниками та прикордонниками, обчислюється сотнями мільйонів. Із них 20 мільйонів визнані потенційно небезпечними для здоров’я людей та довкілля.

Повітряним транспортом, поштою, автошляхами, морем чи залізницею – контрабанда намагається проникнути до багатого європейського споживача звідусіль і всіма можливими способами.

Джон Тейлор, голова управління Єврокомісії з питань податків та митниці, заявив, що затримки європейськими митними службами незаконних товарів ще ніколи не були такими частими. Це не лише через активність охоронців, а й через значне збільшення спроб постачання нелегального вантажу до країн співдружності.

Порівняно з минулим роком виявлення товару з порушеннями інтелектуальної власності (іншими словами, підробок) зросли на 100 мільйонів одиниць. Причому, везуть все: від дитячих іграшок, ліків та побутових приладів до традиційних піратських дисків та цигарок. Останні дві категорії – найпопулярніші контрабандні товари.

«Коли глянути на кількість затриманих товарів, то найбільшим сектором є компакт-диски та DVD, – відзначає Джон Тейлор. – Причому ці результати основані на порівняно невеликій кількості затримань велетенських партій цього товару. Майже всі компакт- і DVD-диски знайдені на кораблях, котрі прибули з Китаю і Тайваню. Загалом це 79 мільйонів одиниць, вилучених протягом 200 затримань. Не стало несподіванкою і величезне зростання в інших групах товарів. На додачу до дисків, де воно становить 2,5 тисячі відсотків, найзначніший ріст стосується цигарок – на 54 відсотки більше, а також подвоєння в обсягах незаконних ліків».

«Ліва» кава і небезпечні іграшки

Джон Тейлор додає, що на кордонах виявили також величезні обсяги контрабандної кави, яка надходила з Індонезії. Митники, до того ж, постали на шляху чималих партій підробленої біжутерії, косметики, зубної пасти, дезодорантів і лез для гоління, виготовлених на підпільних або напівлегальних підприємствах далеко за межами Євросоюзу.

Після аналізів цих товарів, а також затриманих величезних партій дитячих іграшок, експерти дійшли висновку: вантаж не лише незаконний, а й потенційно небезпечний для здоров’я та довкілля.

Встановити походження цих вантажів часом доволі непросто. Проте найчастіше у зведеннях митних служб різних країн Європи фігурував Китай – щорічний рекордсмен за обсягами контрабанди. Далі йдуть Індонезія та Об’єднані Арабські Емірати. Медикаменти зазвичай привозять із Індії та Сирії.

Говорячи про види транспортування нелегальних вантажів, Джон Тейлор відзначив, що «переважну кількість їх перевозили морем та автомобільними шляхами».

«Не дивно, що дві найбільші товарні категорії – диски та цигарки – зазвичай великими партіями, у контейнерах транспортують морським шляхом», – каже голова управління Єврокомісії з питань податків та митниці.

З огляду на це, лідером за кількістю затриманої контрабанди залишаються Нідерланди. Саме там розташовані найбільші у Європі торговельні порти.

(Брюссель – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG