Доступність посилання

ТОП новини

Київ закликає Москву відмовитись від риторики щодо етнічних меншин в Україні


Міністерство закордонних справ України закликає Росію відмовитись від гучної риторики щодо етнічних меншин в Україні

У заяві зовнішньополітичного відомства України, поширеній сьогодні, наводиться цитата офіційного представника Росії, який у своєму виступі раніше цього дня звинуватив Україну в «дерусифікації, форсованому переведенні освітнього та інформаційного простору і судово-адміністративної сфери країни повністю на українську мову».

«Подібні заяви сприймаються як намагання штучно створити напругу між двома народами, протиставляючи українців і росіян, які проживають на території нашої держави», – мовиться в заяві українського МЗС.

«Дивно, що керівництво Російської Федерації не володіє інформацією щодо реальної кількості російських громадян, які проживають на території України. Хотіли б нагадати, що в Україні проживає 17 відсотків, а не 17 мільйонів етнічних росіян, які в переважній більшості є громадянами України, а не Росії», – наголошує МЗС, реагуючи таким чином на нещодавній виступ прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна під час зустрічі у Москві з президентом США Бараком Обамою.

Такі постійні «помилки» російського керівництва в оцінці етнічної ситуації в Україні є спробою дезінформувати громадську світову думку і заявити про нібито особливе право Росії втручатися у внутрішні справи України, сказано у заяві українського зовнішньополітичного відомства.
XS
SM
MD
LG