Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі влаштували курси підприємцям, які хочуть працювати в Україні


Варшава – Цього тижня Польсько-Українська господарча палата починає навчання польських підприємців. Співробітники польських фірм та індивідуальні підприємці пізнаватимуть специфіку українського ринку послуг та реклами, вивчатимуть українське господарче законодавство.

Кожної суботи та неділі упродовж трьох місяців близько тисячі польських підприємців та співробітників фірм слухатимуть лекції про Україну. Учасниками навчання є особи з трьох регіонів центральної Польщі, котрі зацікавлені в отриманні знань про можливість ефективного співробітництва з українськими партнерами, та проблемами стосовно входження польських фірм на український ринок.

Працівники Польсько-Української господарчої палати, яка є організатором цих курсів, говорять, що навчання матиме масовий характер та буде безкоштовним, оскільки субсидії на його проведення виділяє Євросоюз. Учасниками навчання здебільшого є співробітники малих фірм. А великі інвестори самотужки та за свої кошти проводять подібні навчання.

Що ж, на думку організаторів навчання, має знати польський підприємець, який збирається працювати в Україні? Представник Польсько-Української господарчої палати Ян Маньковський зазначає: «Якщо порівняти польський та український Торговельні кодекси, то побачимо серйозні відмінності. Це, на мою думку, може бути ключовою проблемою для успішного завершення польських інвестиційних проектів в Україні».

Саме таких нюансів правової системи обох країн навчатимуть польських підприємців викладачі як із Польщі, так і з України.
Не буде мовного бар’єру, оскільки як одні, так і другі володіють обома мовами, зауважив Ян Маньковський.

Корупція, шахрайство...


Часто місцеві чиновники в Україні вимагають від іноземних підприємців хабарі. «Підприємець, що збирається їхати працювати в Україну має знати, які він має права і обов’язки. Те, що корупція є в Україні, це факт, – зазначає пан Маньковський. Ніхто цього не заперечує. Однак із повідомлень, що до нас надходять від підприємців із різних областей, знаємо, що коли вони підписують контракт, який на 100 відсотків вписується в українське чинне законодавство, тоді підприємець на своєму шляху не відчує так званого «корупційного тиску».

Є ще інша проблема, яка викликала великий резонанс серед польських підприємців. До Варшави надходили повідомлення про випадки, коли нечесні партнери в Україні незаконним шляхом перебирали у свою власність підрозділи польських компаній – ці факти є черговим доказом того, що навчання польських підприємців є вкрай необхідне, наголошує представник Польсько-Української господарчої палати.

«Часто бачимо такі проблеми, коли статут компанії реєструють в суді юристи, що практично не засвоїли ньюансів українського господарчого законодавства, – каже Ян Маньковський. – Такі некваліфіковані юристи своїми діями ставлять під сумнів майбутнє польського інвестора на українському ринку. Ми говоримо польським фірмам, що хочуть працювати в Україні: якщо у Вас готовий статут, тоді дайте його нам для консультації та перевірки».

(Варшава – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG