Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 17:35

Завтра має відбутися позачергове засідання Верховної Ради


Парламент проведе своє позачергове засідання у вівторок, 14 липня о 16:00, повідомляє інформаційне управління апарату парламенту.

Засідання відбудеться з ініціативи 151 депутата. Відповідно до повідомлення, погоджувальна рада лідерів парламентських фракцій відбудеться о 15:00 цього ж дня.

Ініціатором проведення позачергового засідання є фракція БЮТ, яка пропонує, щоб на цьому засіданні парламент розглянув законопроекти про підготовку до Євро-2012, визначення процедури рекапіталізації банків, а також внесення змін до закону про вибори Президента.

Фракція Партії регіонів вже заявила, що готова підтримати ці законопроекти.

Перед цим Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала Партію регіонів розблоковувати роботу парламенту і провести у вівторок засідання, присвячене винятково розгляду важливих для країни антикризових законопроектів, що регулюють питання рекапіталізації банків і проведення Євро-2012. Про це повідомляє прес-служба уряду.

Крім того, Юлія Тимошенко пропонує невідкладно ухвалити в другому читанні закон про вибори Президента, який «унеможливить фальсифікації, гарантує чесність та прозорість обрання нового глави держави».

За словами прем’єра, «заради зниження температури в сесійній залі» вона готова не наполягати на розгляді кадрових питань, відклавши їх до осені.

Тим часом, Партія регіонів заявляла, що наполягатиме на підвищенні зарплат і пенсій. Проте, як заявив лідер Партії регіонів Віктор Янукович, регіонали розуміють необхідність розв’язання питань, пов’язаних із проведенням Євро-2012.

«Також треба ухвалити закон про вибори, треба подбати про вкладників банків, грошові вклади яких знецінюються... Партія регіонів буде голосувати за законопроекти, спрямовані на вирішення цих питань, якщо відбудеться позачергове пленарне засідання Верховної Ради», – цитує слова Януковича прес-служба Партії регіонів.

Партія регіонів від 1 липня блокувала роботу парламенту, вимагаючи першочергового підвищення прожиткового мінімуму, мінімальних зарплат і пенсій, а також звільнення міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та міністра освіти Івана Вакарчука.

Парламент став iнструментом полiтичної дискусiї – вiце-спiкер

Парламент України пiд час четвертої сесiї дiяв як iнститут ведення полiтичної дискусiї, а не ухвалення оптимальних рiшень, заявляє вiце-спiкер Верховної Ради Микола Томенко.

Пiдбиваючи попереднi пiдсумки нинішньої сесiї парламенту, вiн заявив, що найбiльш непродуктивним i конфлiктним став липень цього року.

«За цей перiод Верховна Рада розглянула 14 законопроектiв, а в цiлому ухвалила лише один», – наголосив вiце-спiкер. Він звернув увагу і на вiдвiдуванiсть засiдань парламенту народними депутатами. «Із невiдомих причин не брали участi в засiданнях понад 60 разiв дев’ятеро народних депутатiв, причому 8 iз них – представники Партiї регiонiв», – заявив Томенко.

За його словами, лише 18 народних депутатiв не пропустили жодного засiдання Верховної Ради.

Як зазначив заступник Голови Верховної Ради, найбільше прогулів спостерігається у трьох кандидатів у президенти. Зокрема, Інна Богословська, яка є членом фракції Партії регіонів, з невідомих причин пропустила 48 пленарних засідань і 14 засідань комітетів. При цьому лідер фракції Партії регіонів Віктор Янукович не відвідував 38 засідань парламенту та 9 засідань комітету, а член фракції НУНС Арсеній Яценюк пропустив 31 засідання парламенту і 5 засідань комітетів.

За словами Томенка, лідер фракції КПУ Петро Симоненко не був присутнім на 22 пленарних засіданнях та на 6 засіданнях комітету, а член фракції НУНС Анатолій Гриценко «прогуляв 17 парламентських засідань».

Віце-спікер нагадав, що четверта сесiя розпочалася 3 лютого i тривала майже пiвроку. За цей перiод, за словами Томенка, вiдбулося 61 пленарне засiдання. Пiд час сесiї парламент ухвалив у цiлому 185 законiв, серед яких за поданням народних депутатiв – 87, за авторством Кабiнету Мiнiстрiв – 83 i 15 президентських законопроектiв.

«Така статистика, зокрема, свiдчить про те, що в цей перiод стало цiлком очевидним, що Президент не має пiдтримки в парламентi i перестав бути реальним суб’єктом законодавчого процесу», – зазначив віце-спікер.

Нинішню сесію парламенту мали закрити 10 липня, проте через блокування Верховної Ради Партією регіонів цього не сталося.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG