Доступність посилання

15 Жовтень 2018, Київ 20:35

Поляк Єжи Бузек – новий голова Парламенту Євросоюзу


Новий голова Європейського парламенту Єжи Бузек під час промови на відкритті сесії Європарламенту в Страсбурзі, 14 липня 2009 року

Брюссель – Новим головою Європейського парламенту сьогодні обрали колишнього польського прем’єр-міністра Єжи Бузека. 69-річний політик і вчений з Польщі став першим в історії головою однієї з найголовніших європейських установ. Його обрання трактують як доказ єдності Європи і відмову від її поділу на Схід та Захід. У своїй інавґураційній промові Єжи Бузек зазначив, що головними пріоритетами його головування будуть боротьба з кризою та кліматичними змінами, ухвалення Лісабонської угоди, «Східне партнерство», а також наближення Європарламенту до простих громадян 27 країн об’єднаної Європи.

Єжи Бузек, котрий є членом Європейської народної партії, переважною більшістю голосів сьогодні був обраний головою Європарламенту.

«Це для мене надзвичайний виклик та величезна пошана», – заявив новий голова парламенту, зауваживши, що готовий працювати з усіма, «якою б не була різниця у поглядах».

«Ви перший представник країн Центральної та Східної Європи, що став головою цього зібрання, – зазначив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, який також був присутній на першому після червневих виборів засіданні парламенту у Страсбурзі. – Завдяки Вашому винятковому досвіду та цінностям, у які вірите, Ви сьогодні посіли крісло голови Європейського парламенту. Такий вибір через 20 років після падіння Берлінської стіни та через 5 років після розширення Європи – це справжня перемога возз’єднаної Європи!»

«Сходу-Заходу» Європи більше немає, але не забувайте й Україну»

Жозеф Доль, котрий очолює депутатську групу європейських християн-демократів, вбачає в обранні Єжи Бузека головою парламенту Євросоюзу сигнал про зникнення поділу Європи на Схід та Захід.

«Вперше у цьому парламенті ми не маємо Європи східної та західної, – зауважив Жозеф Доль. – Наш сьогоднішній голова – символ єдності та нашої спільної відповідальності. І якщо б ми змогли на період двох з половиною років Вашого головування забути, що існує Схід і Захід, і говорити лише про одну Європу! Саме цього я й бажаю Вам».

Представниця партії німецьких зелених Ребекка Гармс, вітаючи Єжи Бузека, нагадала про його участь та особисту присутність на київському майдані у період Помаранчевої революції. «Тому в усій цій нинішній орієнтації на схід не забувайте й про Україну», – закликала вона нового голову Європарламенту.

Особливості російської демократії


«А якими Ви, як новий голова найвищого представницького органу Європи, бачите стосунки Євросоюзу та Росії?» – поцікавилися у Єжи Бузека журналісти.

«Російська демократія, про яку вони часто говорять та повторюють, що їхня система демократична, – це інша демократія, відмінна від тієї, у якій ми живемо, – пояснив у відповідь голова Європарламенту. – Це ж стосується й економіки чи вільного ринку, який у Росії теж має інший вигляд, порівняно з європейським. Мусимо завжди враховувати ці відмінності. Але передусім не можемо забувати про різницю у повазі до прав людини. У переговорах із таким важливим партнером, як Росія, ми не можемо цього забувати».

Будучи ще з 80-х років активістом легендарного профспілкового руху «Солідарність», Єжи Бузек наприкінці 90-х років обіймав посаду прем’єр-міністра Польщі. Упродовж цього часу і значною мірою завдяки його зусиллям Польща набула членства у НАТО і підготувала свій вступ до Євросоюзу. Із 2004 року Єжи Бузек був депутатом Європарламенту, очолював різноманітні парламентські комісії.

(Брюссель – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG