Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 11:43

В Іспанії остаточно закрили справу навколо загибелі Тараса Процюка


Національний суд Іспанії, найвищий судовий орган країни, в вівторок остаточно зняв звинувачення з трьох американських військових, які своїм обстрілом спричинили шість років тому в Багдаді загибель двох журналістів, українця Тараса Процюка й іспанця Хосе Коусо.

Національний суд вирішив, що слідчий суддя Сант’яго Педрас не подав нових свідчень, які могли б підтвердити, що військові США діяли неправильно, враховуючи, що це сталося на війні.

Тепер суддя має закрити справу. Рішення остаточне й не може бути оскаржене.

Минулого року Національний суд Іспанії вже раз знімав звинувачення з сержанта Томаса Ґібсона, капітана Філіпа Волфорда та підполковника Філіпа де Кампа, та наприкінці травня суддя поновив його, заявивши, що є нові свідчення.

Американські танкісти заявляли, що 8 квітня 2003 року стріляли по готелю «Палестина» в Багдаді, в якому працювало багато іноземних журналістів, у відповідь на обстріл у їхній бік.

Унаслідок пострілу з танкової гармати загинули телеоператор агентства «Ройтерз», українець Тарас Процюк та іспанський телеоператор компанії «Телесінко» Хосе Коусо.

Судову справу проти американського танкіста, який здійснив постріл, і двох його командирів почали за позовом родичів Коусо. Загибелі Процюка вона формально не стосувалася, і жодних інших судових справ щодо цього не було.

США свого часу офіційно повідомили Україну, що, за висновками їхнього розслідування, постріл із танку по готелю було здійснено з метою самооборони і в цілковитій відповідності до правил ведення бойових дій.

Міжнародні журналістські організації скритикували такі висновки американської влади.

А Тараса Процюка в Україні посмертно нагородили орденом «За мужність».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG