Доступність посилання

ТОП новини

Росія не ставить собі за мету піти з Севастополя – генштаб


«Ми не ставимо такої мети перед собою – залишити Севастополь», – заявив учора журналістам у російському Новоросійську начальник Генерального штабу Збройних сил Росії Микола Макаров.

Він супроводжував у цьому причорноморському місті, в якому й поблизу якого базується частина російського Чорноморського флоту, президента Росії Дмитра Медведєва.

Чільний російський військовий при цьому сказав, що Росія хоче в першу чергу облаштувати нинішні місця базування в Новоросійську.

Але, додав Макаров, «події можуть розвиватися по-різному», тому передбачене й будівництво об’єктів Чорноморського флоту і в Новоросійському районі.

До візиту Медведєва журналістам роздали офіційну довідку, з якої випливає, що так званий перспективний основний пункт базування кораблів і суден Чорноморського флоту в Новоросійську та низка інших пунктів його базування на території Росії будуватимуться лише в 2017–2020 роках.

До 2016-го Росія планує розмістити в Новоросійську тільки близько 80 бойових кораблів, суден і катерів забезпечення, з урахуванням новозбудованих. Нині в складі Чорноморського флоту Росії є загалом близько 200 таких кораблів, суден і катерів. Із них на російській території базуються до трьох десятків, інші – в Україні.

Керівник російського Федерального агентства спеціального будівництва Микола Аброськін підтвердив у Новоросійську, що база Чорноморського флоту повинна переїхати до цього міста тільки в 2020 році.

За умовами українсько-російських домовленостей про тимчасове базування Чорноморського флоту Росії на території України, цей флот має повністю залишити Україну в травні 2017 року.
XS
SM
MD
LG