Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 06:36

СБУ проситиме інші країни надати архіви про депортацію кримських татар


Служба безпеки України проситиме Росію, Узбекистан та інші країни колишнього СРСР надати архівні матеріали стосовно незаконного виселення у 1944 році кримських татар та інших народів, які жили на території Криму, повідомив директор Департаменту архівного забезпечення СБУ Володимир В’ятрович.

На засіданні круглого столу в СБУ він сказав, що Україна ініціюватиме підписання угод із країнами, куди виселяли кримських татар, щодо надання архівних даних, і в першу чергу з Росією.

Заступник голови СБУ Микола Герасименко прогнозує, що Служба працюватиме над цим питання тривалий час – можливо, не один рік. За його словами, лише після того як буде зібрано достатню доказову базу, СБУ дасть правову оцінку подіям 1944 року.

При цьому Герасименко наголосив, що в питанні незаконного виселення кримських татар немає жодної політики. Зокрема, він зазначив, що не йдеться про висунення претензій чи звинувачень будь-кому, в тому числі й Росії. Він додав, що на сьогодні дуже важливо встановити історичну справедливість в питанні виселення кримських татар та інших народів Криму.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG