Доступність посилання

ТОП новини
09 Грудень 2018, Київ 22:39

Харківський пам'ятник Леніну за парканом


Назар Ковальчук Харків – Місцева влада взялася за реконструкцію пам'ятника Володимиру Леніну. На капітальний ремонт із міського бюджету буде витрачено майже 300 тисяч гривень. Місцеві націонал-патріоти вважають, що в центрі Харкова не місце монументу Леніна, тим паче вони обурені, що місцеві кошти виділяють на такі цілі в час фінансової кризи.

Харків'янка Людмила колись приходила до пам'ятника Володимиру Леніну з квітами. «Коли одружувалася, – каже вона, – у нас був такий звичай: ми покладали сюди квіти».

Тепер Ленін – це місце зустрічі для багатьох харків'ян. Людмила сьогодні стоїть не біля підніжжя пам'ятника вождю, а поруч із огорожею. Володимир Ленін на ремонті.

Директор департаменту комунального господарства Харківської міської ради Віктор Китанін повідомив: «На капітальний ремонт пам'ятника Леніну в міському бюджеті виділено 296 тисяч гривень. Саму скульптуру мають відполірувати, реставрують гранітні блоки і сходинки, почистять металеву основу».

Про ремонт пам'ятника посадовець розповідає через сайт міської ради, щоб, як пояснили у прес-службі мерії, журналісти не набридали з ленінською темою.

За всю історію існування у Харкові цього монументу, а пам'ятник Володимиру Леніну стоїть із 1963 року в центрі площі Свободи, яка за радянських часів мала назву «Дзержинського», його жодного разу не ремонтували.

Архітектор Ігор Лаврентьєв каже, що платформа у вигляді сходів розійшлася, перекосилася, подекуди розкололася, а отже, пам’ятник міг би завалитися в будь-який час.

Опоненти пропонують пам'ятники тоталітарної епохи звезти в один парк


Тим часом голова Харківської обласної організації Української народної партії Василь Третецький зазначає: «Для мене дуже дивною є позиція, коли міська влада виділяє на реконструкцію пам'ятника (гроші) в той час, коли в закладах охорони здоров'я, особливо в дитячих закладах, де дуже багато дітей, дуже потребують підтримки. Можна придбати медичне обладнання. Можна частково закупити інсулін, коштів на який для Харкова та області немає».

Василь Третецький пропонує усі пам'ятники тоталітарної епохи перевезти в один із Харківських парків. Але, каже він, враховуючи те, що команда мера Михайла Добкіна тісно співпрацює з комуністами, які ніколи не відрізнялися великою любов’ю до України, до її історії, традицій, то на такий розвиток подій сподіватися не доводиться.

Харківський пам'ятник Володимиру Леніну від рук вандалів страждав не один раз, ще до Київської пригоди з радянським вождем. До 90-річчя комсомолу невідомі облили білою фарбою монумент, а на самому пам'ятнику написали антикомуністичні гасла.

Ремонт пам'ятника Володимиру Леніну обговорюють повсюди: в автобусах і на вулицях. Перехожий Сергій вважає, що молодь має вивчати історію, дивлячись на пам'ятники різних епох. «Ті традиції, ті пам'ятники потрібно зберегти, щоб наші діти бачили: так було погано, було добре, але все то було», – каже він.

У Харкові майже сотня монументів радянським партійним діячам, лише Іллічів із півсотні. На заводських територіях та в парках самотньо стоять також Кіров і Постишев.

(Харків – Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG