Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 21:56

Гривня потроху стабілізується – експерт


Збалансування зовнішньої торгівлі України призводить до зміцнення позицій гривні по відношенню до долара. Про це сьогодні під час поїздки до Донецька заявив спiвголова Ради iнвесторiв при Кабiнетi Мiнiстрiв України Сергій Тигипко.

«Ми стали набагато менше імпортувати і більше у відсотковому співвідношенні експортувати, хоча показники і там, і там дуже сильно впали, – зазначив Тигипко. – Тут найголовніше – ми не витрачаємо гривні на закупівлю доларів, більше доларів заходить у державу, ніж виходить – виключаючи платежі за газ, їх ми беремо із валютних резервів або з міжнародної позики. Отже, ми маємо збалансовану міжнародну торгівлю. Це вказує на те, що у нас може бути стабільна гривня».

Проте казати, що гривня цілком однозначно залишатиметься стабільною у подальшому, Сергій Тигипко не став. Він пояснив, що завищений курс в останні місяці може інерційно спровокувати незначні коливання гривні.
«Той високий курс, що ми бачили, виник через погану політику Нацбанку, що давав рефінансування комерційним банкам у великих розмірах, практично не контролюючи ринок валюти», – зауважив колишній радник Прем’єр-міністра України, один із засновників «ПриватБанку».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG