Доступність посилання

ТОП новини

Фільм «Бруно» заборонили в Україні через мораль


Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів Міністерства культури і туризму України заборонила голлівудський фільм британського коміка Саші Барона Коена «Бруно» до перегляду в українському кінопрокаті.

Прем’єра стрічки була запланована в Україні на 23 липня.

Технічний секретар комісії Марія Іллєнко розповіла Радіо Свобода, що рішення було ухвалене більшістю члені вкомісії.

«Фільм «Бруно», – зазначила пані Іллєнко, – за висновками експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Міністерстві культури і туризму України містить художньо невиправдану демонстрацію статевих органів та відносин, гомосексуальних статевих актів у відверто натуралістичній формі, показ гомосексуальних збочень, ненормативну лексику, прояви садизму, антисоціальної поведінки, що може завдати шкоди моральному вихованню громадян».

У компанії «Артхаус Трафік», яка є одним із провідних кінодистриб’юторів в Україні, заборону фільму вважають нецивілізованим і недалекоглядним рішенням. За словами директора компанії Дениса Іванова, стрічка стала жертвою цензури, проте заборона лише заохотить українських глядачів до перегляду.

«Коли наша держава щось забороняє, значить, це щось вельми цікаве. Це така радянська звичка, яка досі переважає у суспільстві. Інша справа, що держава не отримає ніяких нарахувань у вигляді податку, які могла б отримати з офіційних носіїв», – зауважив Іванов в коментарі для Радіо Свобода.

Фільм «Бруно» вже став лідером американського кінопрокату, заробивши за вікенд понад 30 мільйонів доларів.

У Великій Британії стрічку показуватимуть у двох варіантах. Редагована версія, без найпікантніших сцен, розрахована на кіноглядачів до 16 років.
XS
SM
MD
LG