Доступність посилання

ТОП новини

Україна заборонила фільм про американську подорож гея «Бруно»


Київ – Українці не побачать в прокаті комедії «Бруно» про пригоди австрійського журналіста-гея під час подорожі до США. Міністерство культури і туризму заборонило показ і поширення фільму на території України. Кінопрокатники вважають, що заборона лише заохотить українських глядачів до перегляду піратських копій стрічки.

На фільм «Бруно» чекали з нетерпінням кіноглядачі у багатьох куточках світу. Ще б пак, історія про походеньки ведучого австрійського телеканалу для гомосексуалів у виконанні відомого британського коміка Саші Барона Коена не могла не зацікавити спраглих до всього незвичайного.

Попередня роботя актора, історія про казахського репортера Бората, який вирушає до США і розшукує колишню модель «Плейбою» Памелу Андерсон, лише підігрівала інтерес до нової стрічки.

«Може завдати шкоди моральному вихованню…»


«Бруно» вже став лідером американського кінопрокату, заробивши за вікенд понад 30 мільйонів доларів. В Україні прем’єра стрічки була запланована на 23 липня, але експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів Міністерства культури і туризму заборонила фільм до перегляду.

Технічний секретар комісії Марія Іллєнко розповіла Радіо Свобода, що рішення було ухвалене більшістю. «Всього у комісії працює 20 осіб. 14 подивилися кіно. Четверо дозволили, а десятеро – заборонили. Рішення ухвалюється більшістю голосів, тому склалася така ситуація», – сказала вона.

«Фільм «Бруно», – зазначила пані Іллєнко, – за висновками експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Міністерстві культури і туризму України містить художньо невиправдану демонстрацію статевих органів та відносин, гомосексуальних статевих актів у відверто натуралістичній формі, показ гомосексуальних збочень, ненормативну лексику, прояви садизму, антисоціальної поведінки, що може завдати шкоди моральному вихованню громадян».

Фільм «Бруно» мали обговорювати у четвер на засіданні Національної комісії з питань захисту суспільної моралі, та міністерство полегшило завдання. Голова комісії Василь Костицький каже: тепер залишається лише надіслати експертний висновок до міністерства. «Оскільки питання включене в порядок денний, проінформую, що міністерство заборонило, і, мабуть, рішення приймемо до відома – і все. А експертні дослідження ми в міністерство направимо», – додав він.

На забороненому кіно нагріють руки пірати

У компанії «Артхаус Трафік», яка є одним із провідних кінодистриб’юторів в Україні, заборону фільму вважають рішенням нецивілізованим і недалекоглядним. Директор компанії Денис Іванов стверджує: стрічка стала жертвою цензури, проте заборона лише заохотить українських глядачів до перегляду.

«Коли наша держава щось забороняє, значить, це щось вельми цікаве. Це така радянська звичка, яка досі переважає у суспільстві. Інша справа, що держава не отримає ніяких нарахувань у вигляді податку, які могла б отримати з офіційних носіїв», – каже Денис Іванов.

На заборону фільму «Бруно» в Україні у середу відреагувала західна преса. Британська газета «Дейлі Телеґраф» припускає, що причиною міг стати той факт, що «права геїв не надто у милості як в українського католицького заходу, так і у православного сходу».

А інша британська газета «Ґардіан» припускає, що однією із причин заборони міг стати чинник президентських виборів. Мовляв, оточення Президента України вирішило, що «чинник анти-Бруно» допоможе відновити популярність Ющенка серед виборців старшого віку».

Геї проти «Бруно»?

Кінокомедія не оминула і британської цензури. Газета «Телеґраф» повідомляє, що «Бруно» стане першим фільмом, який у Британії будуть показувати одначасно у двох варіантах. Редагована версія, без найпікантніших сцен, розрахована на кіноглядачів до 16 років.

Тим часом Альянс Геї і лесбіянки проти дискримінації, штаб-квартира котрого знаходиться у США, заявив, що фільм «Бруно» підживлює негативні стереотипи у суспільстві щодо сексуальних меншин. Студія Universal Pictures, яка випустила фільм, зі свого боку наполягає, що комедія доводить абсурдність багатьох проявів нетолерантності, включно з гомофобією.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG