Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 22:15

Місія «Аполлон-11»: американці на Місяці


Перші кроки людини по Місяцю

Київ – 20 липня 1969 року американський космічний корабель «Аполлон-11» досяг Місяця. Спеціальний модуль «Орел» доставив на супутник Землі астронавтів Ніла Армстронга та Едвіна Олдріна. Мас-медіа усього світу показували кадри: ось перший крок людини по Місяцю… ось справжній місячний пил… У ці дні, коли минає 40 років від висадки американців на Місяці, ці старі хроніки знову демонструють світові ЗМІ.

Висадка на місяць дозволила США випередити у здійсненні космічних програм Радянський Союз, який у 1960-ті роки також освоював Всесвіт. Принаймні, за чотири роки до висадки американців на Місяці радянський космонавт Олексій Леонов першим у світі здійснив вихід у відкритий космос: його «подорож» тривала 10 хвилин.

Що ж до «прогулянки» по Місяцю, то цими днями в інтерв’ю журналістам американський астронавт Едвін Юджин Олдрін, більше відомий як Баз Олдрін, розповів: «Спершу було зіткнення з поверхнею, і я тоді не думав про успішність чи неуспішність нашого польоту. Для нас, пілотів, найголовніше було залишатися з холодним розумом, щоб з голови не вилетіло те, чому ми вчились і що знали!»

Серед завдань «Аполлона-11» було провести дослідження і фотографування поверхні Місяця, зібрати зразки ґрунту. Наукову місію астронавти виконали успішно, доставивши на Землю 22 кілограми матеріалів із місячної поверхні, включно з 50 різними каменями, уламками скель, тощо. Лабораторні дослідження підтвердили: за відсутності будь-яких слідів води існування органічних живих організмів на Місяці неможливе.

У СРСР ретельно аналізували усі повідомлення

Тим часом, радянські експерти уважно відстежували перебіг «місячної місії» американців, ретельно аналізуючи усі повідомлення, що надходили про її результати. У підсумку, як розповів космонавт Олексій Леонов, СРСР вирішив у разі необхідності використати для висадки на супутник Землі спеціальний модуль багаторазового використання. Такий проект Леонов досі вважає «фантастичним», оскільки СРСР і США використовували різні технічні підходи до розв’язання «місячних проблем».

«Там не ракета, а модуль для посадки мав бути, – каже він. – Але тоді важко було уявити, як модуль садити з ракети, куди він сяде, як він сяде… І як на самому Місяці іти? Пішки іти? Ну, це далеченько виглядало. Ні, той проект був неможливий. А той модуль – я б його розглядав як один із варіантів».

Радянський Союз волів випередити Сполучені Штати в усьому, змагання перемістились у космос. Коли американці висадились на Місяць, СРСР згорнув свою місячну програму. І піонерами в освоєнні місячного простору досі є США, які 40 років тому відкрили першу місячну сторінку в історії людства.


Напередодні 40-ї річниці першої висадки на Місяць НАСА випустила відроджений відеоматеріал про цю історичну посадку. На відео астронавти Ніл Армстронг і Баз Олдрін роблять свої перші кроки по поверхні Місяця і встановлюють американський прапор

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG