Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 02:21

Парк Ґран Сассо – зелений рай Європи


Краєвид біля міста Аквіла

Рим – На території Апеннінського півострова існує майже 600 природних заповідників і парків. Частина з них зосереджена в центральній області Абруццо. Через багатство флори і фауни та різновидність ландшафту регіон називають «зеленим раєм Європи». Туристи-ботаніки, просто любителі незайманої природи линуть до парку Ґран Сассо, де росте дика орхідея і водиться апеннінський вовк.

За кілька кілометрів від Ґран Сассо (Великий камінь) ще в руїнах стоїть обласний центр Аквіла та сусідні поселення, уражені землетрусом. Але Абруццо оговтується від природного лиха. Не останню роль у цьому відіграє регіональний туризм. Після саміту країн Групи восьми, що відбувся минулого тижня, з настанням спекотного сезону в національному парку Ґран Сассо знову людно.

«Ми не тутешні, але влітку завжди приїжджаємо в Ґран Сассо. Цього року дізнавшись, що попри землетрус парк відкритий для відвідування, ми приїхали, щоб у такий спосіб підтримати потерпілий регіон», – говорять люди із сусідньої області Марке.

Мешканці наметових містечок, знудившись перебуванням у таборі, також наважуються у мандри. Літній чоловік розповів: «Після того жахливого поштовху це перший раз ми виїхали сюди на природу, щоб трохи викинути з голови думки про руїни. Для мене це дуже сильне емоційне відчуття».

Крутий поворот, за ним знову поворот і далі стрімко вниз у долину – мальовничі панорами змінюються кожної миті. Досвідчені мандрівники кажуть, що Ґран Сассо слід підкоряти. На мотоциклі, на велосипеді або пішки – для того, щоб помилуватися дивовижними краєвидами. Круті гірські вершини та розлогі поля, суворі скелі і густі ліси вражають чистотою повітря, насиченістю кольорів у будь-яку пору року.

Тут живуть і рідкісні хижаки


Територія парку Ґран Сассо простягається майже на півтори тисячі квадратних кілометрів. В районі височить гірська вершина Апеннін – Корно Ґранде – заввишки 2 912 метрів. На цій горі ще лишився єдиний на півострові льодовик Кальдароне, котрий вважається найпівденнішим льодовиком у Європі. Альпіністи і гірськолижники уподобали плетеницю високих скель і вапнякових схилів на Корно ґранде (Великий ріг) і Корно пікколо (Малий ріг).

Рівнина Кампо імператоре (Імператорське поле) – ніби країна зелених пасовиськ. Тут віками випасають великі отари овець. Сир із овечого молока місцевого виробництва був одним із делікатесів, яким частували сильних світу цього на саміті «вісімки».

У парку Ґран Сассо зустрічаються понад дві тисячі видів рослин. І є такі рідкісні як апеннінський едельвейс, орхідея, фіалка Майелла. Один із гірських хребтів покритий дубовими лісами і каштановими дібровами. Їх засадили ще за античних часів, коли ліси були важливим економічним ресурсом цієї місцевості. У лісових хащах Ґран Сассо розрослися найбільші в Італії зарості чорниці.

У важкодоступних гірських районах парку живуть рідкісні хижаки: марсиканський ведмідь, апеннінський вовк та дикий кіт. А в небі то тут, то там чигають крилаті хижаки орли. Цей птах має символічне значення для регіону Абруццо, бо обласний центр – місто Аквіла – у перекладі з італійської означає «орел». Мешканці вірять, що з часом їхня Аквіла підніметься з руїн і, як орел, знову злетить у височінь.

(Рим – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG