Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі відзначають чергову річницю перемоги у Грюнвальдській битві


Так уявляв собі Грюнвальдську битву польський художник Ян Матейко

Варшава – Bідоме з історії село Грюнвальд, колись Танненберґ, у найближчі вихідні знову опиниться у центрі уваги європейських шанувальників історії . У суботу там відбудеться театралізоване історичне дійство – реконструкція найбільшої битви у середньовічній Європі. Історики стверджують, що перемога польсько-литовсько-руської коаліції у битві під Грюнвальдoм у 1410 році розхитала велич Тевтонського ордену та відкрила шлях до створення на його місці польсько-литовської держави та пробудження національної ідентичності народів Східної Європи.

У суботу на грюнвальдських полях, що у північній Польщі, неподалік Ольштина, так як це було 599 років тому, зійдуться майже рівні за силою «дві великі армії». Це армія ченців-лицарів Тевтонського ордену, або Хрестоносців та об’єднані війська Польського королівства та Великого Литовського князівства, разом із руськими полками.

У п’ятницю, ще до початку реконструкції битви, на поле майбутнього бою прибуло близько двох тисяч лицарів у бойовому облаштунку та зі зброєю в руках, а з ними ще близько 5 тисяч челяді, ремісників, учасників середньовічного ярмарку.

Усі вони поселилась у військових таборах, розміщених неподалік місця битви. Організатори заходу очікують на 100 тисяч глядачів.

Марка України 2005 року - Грюнвальдська битва 1410 р. Лицар Іванко Сушик.
Генрик Кацспшик, головний організатор дійства та голова районної ради села Грюнвальд, у розмові з Радіо Свобода, зазначив: «Це подія європейського масштабу, а якщо брати до уваги кількість учасників, то такого другого заходу нема у всьому світі! Слід зауважити, що до участі ми запросили також представників лицарських братств із України. У п’ятницю вони у повному обладунку разом із усіма іншими зустрічали почет короля Ягайла».

Хто не встигне на битву, може відвідати музей

Очевидно, що увесь цей захід призначений для туристів, a роль історичних постатей грають актори. Інші учасники дійства – це фанати історії та волонтери. Усе в найдрібніших подробицях має бути відтворено так, як це записано в історичних літописах.

Тих, хто не встигне у суботу відвідати поле Грюнвальдської битви, Генрик Кацпшик запрошує відвідати заповідник-музей битви.

«Від травня до кінця вересня працює у нас під голим небом музей-заповідник Грюнвальдської битви. Відвідувачі мають змогу дивитися військові табори, лицарську зброю періоду середньовіччя, карти із зазначеним перебігом битви. На полі битви височіє монумент, поблизу є церковна каплиця, збудована на честь перемоги», – розповів Генрик Кацпшик.

(Варшава – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG