Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 01:13

Переговори про повернення скиненого президента Гондурасу не дали успіху


Нові переговори, що відбулися в суботу в Коста-Ріці за посередництва її президента Оскара Аріаса, знову не досягли домовленості про подолання кризи після перевороту в Гондурасі. Сторони лише погодилися продовжити їх у неділю.

Нинішня влада Гондурасу далі категорично відкидає можливість обговорювати повернення на посаду президента Мануеля Селаї, якого скинули наприкінці червня й змусили залишити країну.

Селая натомість «у принципі» згодився з пропозиціями Аріаса і навіть погодився відкласти до наступної п’ятниці своє, на його думку, неминуче повернення до Гондурасу.

Він, проте, заперечує, щоб у його новому уряді (у Гондурасі президент сам очолює свій уряд) були представлені учасники перевороту.

Аріас, який є лауреатом Нобелівської премії миру 1987 року за врегулювання конфліктів у Центральній Америці, запропонував у суботу план національного примирення для Гондурасу.

Цей план, серед іншого, передбачає загальну політичну амністію для всіх сторін конфлікту, а також повернення Селаї на посаду президента до кінця його терміну, що збігає в січні наступного року; при цьому Селая мав би очолити уряд національної єдності, в якому мали б узяти участь і його супротивники.

Американські держави, включно зі США, інші країни світу й міжнародні організації засудили переворот у Гондурасі як відступ від демократії й заявили, що далі вважають Селаю за президента країни і вимагають повернути його на посаду.

Міжнародні банки заморозили кредити Гондурасові, а низка держав наклала на цю країну власні санкції.

У самому ж Гондурасі заявляють, що Хосе Мануеля Селаю Росалеса усунули саме за численні порушення Конституції й законодавства і здійснили це цілком законно, за рішенням Верховного суду й зі згоди парламенту.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG