Доступність посилання

ТОП новини
17 Лютий 2019, Київ 19:30

Проблема ожиріння в Америці


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах, згідно із нещодавно опублікованими статистичними даними, третина дорослого населення потерпає від надмірної ваги, простіше кажучи – від ожиріння.

Америка не лише найбагатша країна світу, а й одна з найпрогресивніших, але, як бачимо, країна не найбільш здорового населення. Понад 300 тисяч осіб щороку вмирає від хвороб внаслідок ожиріння, це лише трохи менше, ніж статистика смертей від хвороб, пов’язаних із курінням тютюну.

Отож, можна говорити вже про епідемію ожиріння, бо підраховано, що кожен третій дорослий американець має надмірну вагу. А ґрунтується статистика на дослідженні вашингтонського Центру запобігання хворобам в системі Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб.

Цифру 33 відсотки людей, так би мовити, «важкої ваги» дослідники Центру отримали у перебігу всеамериканського огляду шляхом телефонного опитування понад 400 тисяч дорослих американців, які подавали свої обміри й вагу.

Хворими на ожиріння вважають чоловіків із талією понад 1 метр і жінок із талією понад 88 сантиметрів. Такі люди тяжіють до захворювань на діабет другого типу, високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину у крові та на серцеві хвороби.

Як радять боротися з ожирінням?

Щоб боротися з ожирінням, насамперед, треба визначити – звідки ця пошесть? Чи це типово американське явище? Доктор Келлі Браунелл, відомий дієтолог, зробив цікаве дослідження, порівнявши мексиканських індіанців племені Піма з такими ж індіанцями Піма, які живуть в американському штаті Аризона. Так от, виявилося, що в аризонських індіанців набагато більше осіб з надмірною вагою, хоча обидві групи мають однакові генетичні та етнічні характеристики.

Доктор Браунелл пише: «Чим ми відрізняємося від решти світу? Чи не час переглянути нашу дієту і стиль життя? Ми живемо на ходу, ми їмо fast food у макдональдсах, ми підігріваємо готові обіди у мікрохвильових духовках. Ми ризикуємо власним здоров’ям, бо замість готувати нормальні страви, ми купуємо у супермаркетах фабрично виготовлені, оброблені, рафіновані й розфасовані у пакетах страви. Завдяки технологічному прогресові ми дійшли до масового виробництва їжі, яка довше зберігається і краще смакує. Але ця їжа містить забагато цукру, рафінованої олії, плюс купу інгредієнтів, що їхні назви ми навіть вимовити не можемо».

Справді, чи не вся Америка харчується у ресторанах типу макдональдс, бо це дешево, швидко й смачно. Але ті страви, каже дієтолог, не корисні, бо містять здебільшого насичені жири, рафіновані вуглеводні, соду й цукор.

Пересічна дитина протягом року бачить по телевізору понад 10 тисяч рекламних харчових оголошень і виростає привченою до швидкої їжі, fast food. Результат кидається у вічі будь-кому на вулицях Нью-Йорка. На відміну від київських товстунів із великими животами, нью-йоркські поперек себе ширші, вони товсті, як то кажуть, кругом і навколо.

Як боротися з ожирінням? Менше їсти, кажуть науковці. Доросла людина мусить споживати не більше 65 грамів жирів або 2 тисяч калорій на день. Між тим, обід у макдональдсі з гамбургером і смаженою картоплею дає людині 50 грамів жирів і 2 тисячі калорій. Тобто, виходить, що вже не можна ані снідати, ані вечеряти, щоб дотримати норму.

(Нью-Йорк – Київ –Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG