Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісар Оллі Рен розпочав візит до країн Західних Балкан


Комісар у справах розширення Європейського Cоюзу Оллі Рен та президент Сербії Борис Тадич, Белгад, 22 липня 2009 р.

Белград – Комісар у справах розширення Європейського Cоюзу Оллі Рен перебував сьогодні в Белграді. В рамках візиту до країн Західних Балкан він відвідає також Чорногорію, Македонію та Боснію і Герцеговину.

Оллі Рен зустрівся з президентом Сербії Борисом Тадичем та з прем’єр-міністром Мірком Цветковичем, котрого супроводжували міністри внутрішніх і закордонних справ та інші посадовці. Основною темою був, з огляду на посаду Оллі Рена, процес євроінтеграції країни. Президент та голова уряду, насамперед, висловили задоволення з приводу того, що від 1 січня наступного року в країнах Євросоюзу буде запроваджений безвізовий режим для громадян Сербії.

Співрозмовники і цього разу запевняли гостя, що Белград робить все для виконання умов, які поставила брюссельська адміністрація. У порівнянні з іншими країнами, додатковою умовою для Сербії є співробітництво з Міжнародним трибуналом у справах воєнних злочинів.

Оллі Рен у Белграді нагадав, що Євросоюз заохочує країни Західних Балкан до розширення взаємної співпраці. Іншими словами, якщо вони хочуть подолати бар’єри на шляху до Європи, то в першу чергу повинні долати перешкоди у своєму регіоні.

Розширення регіонального співробітництва

Говорячи про намір ЄС запровадити безвізовий режим для громадян трьох країн регіону (Сербії, Македонії і Чорногорії), Оллі Рен зазначив, що остаточне рішення буде ухвалене в листопаді, та що Сербія, Македонія й Чорногорія до того часу мають надати певні гарантії у зв’язку з паспортами. Йдеться про нові паспорти, котрі громадяни цих країн мають отримати після ретельної перевірки. Рен висловив сподівання, що країни регіону спроможні призупинити торгівлю людьми та боротися із організованою злочинністю. Адже на Західних Балканах в минулому були центри наркодилерів та контрабандистів.

Про розширення співробітництва в регіоні йшлося і під час візиту прем’єр-міністра Македонії Ніколи Груєвського до Белграда. В македонській делегації разом із урядовцями були керівники 60 компаній. Співрозмовники наголошували, що Сербія є головним зовнішньоекономічним партнером Македонії, а Македонія займає шосте місце у списку імпортерів до Сербії. Загальна криза змушує сусідів розширювати обсяги товарообміну. Прем’єри Цветкович та Груєвский підписали угоди про співробітництво у ділянках економіки та культури.

(Белград – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG