Доступність посилання

ТОП новини

Свідчення генерала Пукача? Московський патріарх і УПЦ, яку не визнає Москва? (Огляд преси)


Київ – Генерал Олексій Пукач став важливою персоною у час виборів, пише газета «Нова». Бо він може посадити кількох видних політиків і навіть розпустити парламент. У кого ж найімовірніше вистрелять Пукачем? Головна мішень – Володимир Литвин, переконані газетярі. Його особистий рейтинг складає трохи більше 3%. Навіть з урахуванням, що він дещо зросте, відібрати багато голосів у Президента у спікера не вдасться, бо електорати у Литвина і Ющенка не пересікаються. Зате перспективною може виявитися можливість дострокових парламентських виборів. Докладніше про це йдеться в статті «Постріл із Пукача».

Україна готується до річниці хрещення України-Русі, яке відзначатиметься 27-28 липня. Того ж дня до України з візитом прилітає Московських патріарх Кирило. Якщо про річницю хрещення України-Русі нині згадують мало, то до візиту високого гостя готуються давно. Як інформує газета «День», вже кілька тижнів цей візит рекламується на телебаченні, зовнішній рекламі, обговорюється в пресі, громадські організації пікетують посольство Росії, а міліція готується до посиленого патрулювання вулиць. А як зустрічатиме найвищу духовну особу Росії українська церква, яку не визнає Москва? Про це пише автор статті «Толерантність без меж».

Сьогодні в парламенті має відбутися позачергова сесія, скликана за ініціативою фракції БЮТ. До порядку денного попередньо включена низка питань, пов'язаних із кадровими призначеннями в уряді, внесенням змін до держбюджету-2009 та до законодавчих актів про вибори Президента України. Однак, наскільки плідною виявиться позачергова сесія і чи зможе розглянути серйозні питання, залежатиме, як зазначає газета «Голос України», насамперед від політичних домовленостей. Про них парламентський щоденник розповідає у статті «Позачергова сесія: компроміс чи ультиматуми?».

У Криму нині бум продажу сільгоспземель степової зони. Як зазначає газета «Голос України», скандали виникають дедалі частіше і стають із кожним днем помітнішими. За резонансністю вони вже не поступаються загальновідомим захопленням землі Південнобережжя. Лавина фактів із життя кримського села переконує: мораторій є не захисником, а, радше, важелем, який забезпечує процвітання тіньового ринку землі. На прихованому продажі заробляють чиновники, які легалізували схеми «перехоплення» ділянок, корумповані судді, що ухвалюють рішення на користь бізнесменів, тіньові латифундисти. Докладніше з проблемою видання знайомить у статті «Полювання на землю».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG