Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 13:43

Дніпропетровські телевізійники вдались до голодування для захисту свободи слова


Плакат у Дніпропетровську

Дніпропетровськ – У Дніпропетровську п'яту добу поспіль голодують журналісти обласної державної телерадіокомпанії. Акція, як вони самі зазначають, була спрямована на захист свободи слова в регіоні від утисків влади. Кільком протестувальникам уже зле, одну людину доправили до лікарні. Журналісти з інших ЗМІ не підтримали своїх колег, заявивши, що вважають голодування фарсом.

Десяток перевірок контролюючих органів за останні місяці, заблоковані розрахункові рахунки, неробочі телефони... Журналісти обласного телебачення кажуть: у таких умовах працювати далі було нестерпно. Стверджують: фінансові проблеми й перевірки каналу зрежисовані, організатора треба шукати в керівництві облдержадміністрації, з якою телеканал конфліктує вже понад півроку.

«Ми почали голодувати, бо два місяці працювати при заблокованих рахунках – це вже було ну зовсім несерйозно. У нас цілодобове мовлення. У студії має бути по 10-12 гостей щодня. А ми навіть їх не могли запрошувати, бо були відключені телефони через заблоковані рахунки», – заявив Радіо Свобода заступник директора телерадіокомпанії Володимир Федоров.

Захист свободи слова чи крісла свого керівника?

А втім, за заявами про утиски свободи слова на каналі може ховатись і дещо інше. Зараз правоохоронці розслідують кримінальну справу щодо розтрати коштів, виділених із обласного бюджету телебаченню, нинішнім директором телекомпанії Вікторією Шиловою. Отже, голодування може виглядати як спроба відстоювання не свободи слова, а керівника. Принаймні, у цьому впевнена частина журналістської громадськості Дніпропетровщини.

Кілька десятків працівників ЗМІ учора підписали відкрите звернення і заявили: акцію державних телевізійників вони не підтримують. Підписанти назвали голодування «державників» спекуляцією на темі свободи слова, а самих голодувальників – «заручниками нездорових амбіцій свого керівництва». Серед авторів цієї заяви – голова обласного осередку Спілки журналістів Світлана Зарайська.

«Центральні органи влади мають викривлене уявлення про ситуацію щодо подій на телеканалі, необхідно покласти край спекуляціям на темі свободи слова», – зазначає Світлана Зарайська.

Президент і спікер умовляли поїсти

Головна вимога протестувальників – зустріч із Президентом Віктором Ющенком. Він же вустами свого речника Ірини Ванникової заявив: журналісти мають припинити акцію і чекати на рішення суду в справі про розтрату бюджетних грошей. До спокійного варіанту розв'язання конфлікту закликав і спікер парламенту Володимир Литвин, відвідуючи область.

«Якщо б ми разом з вами домовились про те, щоб створити якусь громадську комісію, яка б з 'ясувала ситуацію. Воювати зі ЗМІ – це все одно, що заснути біля провалля», – сказав журналістам Голова Верховної Ради.

Наразі у телекомпанії більше сподіваються не на столичних високопосадовців, а на місцеве розв’язання конфлікту. Обласна рада скликає для цього позачергове засідання.

(Дніпропетровськ – Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG