Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 16:05

Верховна Рада скоротила термін президентської кампанії


Парламент зменшив термін президентської виборчої кампанії зі 120 до 90 днів. За ухвалення відповідного закону проголосували сьогодні на позачерговій сесії 316 народних депутатів при необхідних 226.

При цьому Верховна Рада встановила, що окружні і дільничні виборчі комісії формуються кандидатами в Президенти. Чисельність окружних комісій становить не менш як 12 осіб (по 2 від кожного кандидата в одну комісію).

Відповідно до закону, виборчі округи створюються Центральною виборчою комісією з приблизно рівною кількістю громадян.

Крім цього, Верховна Рада встановила, що грошовий внесок вноситься партією (партіями, що входять до блоку), яка висунула кандидата в Президенти, або самим кандидатом розміром 2,5 мільйона гривень. Внесок повертається кандидатам, які пройшли в другий тур виборів.

Парламент також скасував голосування за відкріпними посвідченнями і встановив, що рішення Вищого адміністративного суду щодо скарг на результати виборів є остаточними і не підлягають перегляду в апеляційному або касаційному порядку.

До другого читання цього законопроекту були внесені 469 виправлень і пропозицій, розгляд яких зайняв понад три години.

Чергові вибори Президента призначені на неділю, 17 січня 2010 року.

********
На позачерговому засідання Верховної Ради депутати також ухвалили у першому читанні законопроект, що стосується внесення змін до деяких законів щодо повноважень Конституційного Суду.

При цьому парламент відмовився ухвалити постанову про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в агропромисловому комплексі.

Верховна Рада працювала сьогодні без перерви. Позачергову сесію ініціювала фракція БЮТ.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG