Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 07:09

Вашингтон почув застереження Росії щодо Грузії (європейська преса)


Прага – Газети пишуть про те, що трикутник США – Росія – «близьке зарубіжжя Москви» як ніколи напружений. У час, коли Вашингтон і Москва здійснюють спроби знайти спільну мову, в Грузії та Україні (і не лише) бояться американсько-російських домовленостей за рахунок менших сусідів. Ось і візит віце-президента США до Тбілісі, як пишуть оглядачі, висунув низку запитань.

Впливова лондонська «Файненшел Таймз» зазначає, що візит Байдена до Києва і Тбілісі створив подвійне враження. «Як в усіх добрих заступників, завдання Байдена цього тижня полягало у тому, щоб склеювати осколки», – зазначає газета. Але чи все вдалося, запитує «Файненшел Таймз» і наголошує, що «повної єдності поглядів не виникло», бо «Байден подав у Києві і Тбілісі суперечливий сигнал, хоча й досить ввічливий». Лондонське видання вважає, що критика Байденом київського керівництва за «політичне позерство» і параліч влади була свого роду «ляпасом по руках». Також і заклики в Тбілісі до посилення представницької демократії, до створення гарантій «впорядкованої передачі» влади стали чітким сигналом президентові Саакашвілі. Але, на думку «Файненшел Таймз», навряд чи київська та тбіліська аудиторії Джо Байдена впевнилися до кінця у змозі Вашингтона змінити московські настрої щодо «привілейованих сфер впливу». Росія, не дивлячись на зусилля США, дає зрозуміти сусідам, що путінські плани дискредитації «помаранчевих», «трояндових» революцій, включно з найбрутальнішими військовими акціями, не змінилися.

Швейцарська «Ле Тан» вважає, що «американська підтримка Грузії не є безмежною» і тому прохання Тбілісі щодо воєнної допомоги «залишилося без відповіді». Чи не тому, що, як пише газета, Москва застерегла проти будь-яких спроб «ремілітаризації» Грузії. «Ле Тан» також наголосила, що російське МЗС пригрозило навіть у цьому напрямку «конкретними кроками». Газета також сумнівається у тому, що Джо Байденові вдалося примирити і повністю заспокоїти розсварених грузинських політиків.

Британська «Ґардіан» звертає увагу на слова російського МЗС про те, що «Москва припинить воєнну співпрацю з будь-якою країною, котра постачає Грузії зброю». Газета також інформує, що Кремль знову виступив із звинуваченнями на адресу Тбілісі у підготовці «нового воєнного конфлікту», і сталося це саме у момент перебування віце-президента США в грузинській столиці. Видання також наголошує, що жодної інформації про якісь воєнні домовленості між Вашингтоном і Тбілісі під час переговорів Байдена з Саакашівлі не надходило.

Європейське видання «Волл Стріт Джорнал» вважає, що розколота і слабка грузинська опозиція також розчарована візитом Байдена, бо віце-президент США залишив без відповіді їхні прохання щодо тиску на Саакашвілі з метою його відставки, і все завершилося зустріччю з Байденом та проханнями до США бути посередником у переговорах між опозиційними партіями та президентом Грузії.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG