Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 03:05

США: мобільні телефони в автах – загроза життю


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах, за даними нових статистичних та соціологічних досліджень, якщо водій користується мобільним телефоном, вірогідність аварії учетверо вища, ніж без телефону.

Статистичних досліджень було проведено декілька. Одне з них – порівняльне. Воно показує, що коли водій користується мобільним телефоном за кермом, то шансів спричинити аварію стільки ж, скільки у водія «під газом», як то кажуть. За законом, стадія сп'яніння наступає, коли рівень алкоголю у крові сягає 0,08 відсотка. Крім того, навіть коли пристрій hands-free дозволяє користування мобільником «без рук», то небезпека аварії не зменшується, бо все одно водій відволікається від дороги, бо його увага зосереджується на телефонній розмові.

Дослідження, проведені Гарвардським університетом та Вірджинським технологічним інститутом, дали цікаві результати. Виявляється, що в Америці на 305 мільйонів населення – 270 мільйонів передплатників мобільного зв'язку.

Так от, як підрахували науковці, за денного світла до 2 мільйонів водіїв за кермом користуються мобільником щодня. Щороку мобільні телефони спричиняють пересічно по 330 тисяч аварій із пораненнями, як легкими, так і важкими. На рахунку мобільників також 2600 загиблих на дорогах Америки. «Нью-Йорк Таймс» наводить один такий приклад. В Оклахомі 20-річний Крис Гілл їхав на щойно подарованому батьком пікапі «Форд Рейнджер». Він розмовляв по мобільнику і на перехресті поїхав на червоне світло. На швидкості 70 кілометрів на годину він врізався у бік маленького джипу, за кермом якого сиділа студентка Лінда Дойл. Вона загинула на місці. Коли поліцейський запитав Криса, якого кольору було світло, той сказав, що він світла взагалі не помітив.

Психологи дійшли висновку, що водії назагал свідомі небезпеки користування мобільниками, котрі відволікають увагу, але здебільшого ігнорують небезпеку, бо, як правило, занадто певні щодо власної здатності зосереджуватися на процесі водіння.

У багатьох штатах користування мобільником за кермом заборонено законом. У Нью-Йорку, наприклад, якщо поліція застукає, то водієві це коштуватиме принаймні 100 доларів за вироком суду і два штрафні пункти до послужного списку. Ці пункти, у свою чергу, тягнуть за собою збільшення суми страхування, бо страхові компанії щороку перед тим, як відновити поліс, перевіряють дані своїх водіїв, чи все у них чисто щодо водіння автомобілем.

Результати дослідження оприлюднили після судового рішення

Спершу, в американському уряді не хотіли публікувати результатів дослідження про небезпеку від мобільних телефонів на дорогах. Національна адміністрація з питань безпеки руху на хайвеях, тобто на швидкісних дорогах, ухвалила рішення не публікувати сотні сторінок звітів, наданих їй дослідниками-соціологами. Ці звіти містили попередження про небезпеку користування мобільними телефонами за кермом.

Але адвокати двох громадських організацій – «Активні громадяни» та «Центр за автомобільну безпеку» – подали до суду на урядову шляхову адміністрацію, посилаючись на Закон про свободу інформації. Уряд змушений був видати тексти звітів позивачам, а ті вже опублікували їх на своєму веб-сайті.

(Нью-Йорк – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG