Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 12:46

Віктор Ющенко: «Ми йдемо правильним шляхом»


На думку Президента України, великою історичною правдою і справедливістю для України стане утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви. Така теза міститься у вітанні Віктора Ющенка з нагоди Дня хрещення Русі-України, розповсюдженому прес-службою Президента.

Ющенко стверджує, що для нього утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви – «не абстрактне питання. Це – справа єдності нашого духовного життя і всього суспільства. Це – рідний дім для всіх православних християн України».

«Держава не втручається у церковні питання, – додав до цього Президент. – Але держава, яка дорожить єдністю свого народу, не може стояти осторонь».

Також Ющенко зауважив, що день Святого Володимира – «одного з засновників і покровителів нашої державності» для нього «фіксує і означає кілька принципових понять»: спадкоємність тисячолітньої історії України, нашої нації і держави, неподільність українського народу і його єдність навколо ідеї сильної держави і віри, соборність усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці – Києва, велика присутність Києва у світовій історії і його цивілізаційний вплив на сусідні землі і народи, єдність нашого державного і духовного начала.

Президент підкреслив, що на цих поняттях, «формується наше головне, материнське поняття нації і причетності до неї кожного з нас». Він зауважив: «Я ціную слова і позицію Його Всесвятості, Вселенського патріарха Варфоломія, який закликав до «відновлення об`єднуючої ролі, яку відігравала Православна Церква у свідомості Христолюбної української нації».

На думку Ющенка, під час пастирського візиту в Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила можна сподіватися на продовження і розвиток цього діалогу.

Президент привітав зі святом усіх українських християн і всіх громадян України, незалежно від релігії, конфесії чи переконань. Та вчергове висловив упевненість в тому, що «Ми йдемо правильним шляхом».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG