Доступність посилання

ТОП новини

Гривня на міжбанку подолала позначку в 8 грн/дол.


Курс гривнi на мiжбанкiвському валютному ринку сьогодні до середини дня обвалився до 8,15 грн/дол. з рiвня 7,95 грн/дол., зафiксованого у фiнальнiй частинi торгiв у понедiлок, повiдомили оператори ринку.

«Нацбанк вчора вiдмовився продавати валюту навiть тим банкам, якi вписувалися у вiдповiднi критерiї. Це призвело до прискорення падiння гривнi сьогоднi. Попит на валюту зрiс, а продавцi валюти, побачивши подальше ослаблення гривнi, утримуються вiд її реалiзацiї в очiкуваннi ще бiльших курсових значень», – пояснив ситуацiю на ринку дилер одного з банкiв з iноземним капiталом.

«Все свiдчить про те, що падiння гривнi триватиме», – додав його колега з iншої великої кредитно-фiнансової установи.

Наприкiнцi 2008 року в перiоди загострення ситуацiї на мiжбанку гривня втрачала 10-20 копійок щоденно: iсторичний мiнiмум було зафiксовано 18 грудня, коли ринковi значення курсу на мiжбанкiвському валютному ринку перевищили рiвень 10,00 грн/дол.

Прем’єр Юлiя Тимошенко нещодавно в ефiрi одного з телеканалiв заявила, що бачить пiдстави для того, щоб курс гривнi стосовно долара перебував на рiвнi 6,0-6,5 грн/дол. За її оцiнкою, таких курсових значень можна досягти при здiйсненнi правильної регулятивної полiтики Нацбанку.
XS
SM
MD
LG