Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 20:47

Помер останній британський ветеран Першої світової війни


Лондон – Гаррі Патч – останній британський ветеран, який пережив Першу світову війну і мешкав у Англії, днями помер у віці 111 років. Із ним пішла у вічність ціла доба новітньої британської історії. Останню данину Гаррі Патчу віддали прем’єр-міністр Ґордон Браун та члени королівської родини.

Гаррі Патча забрали до війська, коли йому було 18 років. 1917 року він брав участь у битві за село Пасшендаль під бельгійським містом Іпр, в якому загинуло понад 70 тисяч британських вояків.

Тижнем раніше помер інший ветеран і найстарша людина на планеті –113-річний Генрі Аллінґам, який у Першу світову служив в авіації.

Королева Єлизавета ІІ сказала, що засмучена смертю пана Патча і що Британія ніколи не забуде сміливості й самопожертви його покоління, котре залишатиметься прикладом для всіх британців.

Прем’єр-міністр Ґордон Браун переконаний: «Це сумний день і час на роздуми для нашої країни. Це був останній з покоління героїв і сміливців, що служили нашій країні у Першу світову війну. Я мав честь зустрітися з Гаррі Патчем, послухати його розповіді, поговорити з ним про його досягнення. Вважаю, що це правильно, що ми як нація маємо національний день пам’яті, щоб згадати про самопожертву і тяжку працю всіх людей, котрі служили нашій країні в Першу світову. Нам слід пам’ятати, що своєю свободою і фактом, що ми є демократією, ми багато в чому зобов’язані тому поколінню. Тож це правильно, що ми належно вшановуємо зроблене ними».

Після поранення не міг повернутися на фронт

Наступник трону принц Чарльз сказав, що ніщо не змушує його пишатися більше, ніж можливість віддати належне Гаррі Патчу. Він згадав, що пана Патча було тяжко поранено у битві під Іпром шрапнеллю, котра вбила трьох його товаришів.

Гаррі Патч народився 17 червня 1898 року. У 15-річному віці залишив школу, щоб учитися на паяльщика. У час війни був кулеметником. Він служив рядовим із червня по вересень 1917 року. Після поранення вже не міг повернутися на фронт.

На час смерті він, за даними міністерства оборони, був найстаршою людиною в Європі. Патч був двічі одружений. З першою дружиною взяв шлюб 1919 року і прожив із нею 60 років. Удруге одружився, коли йому був 81 рік. Пережив двох своїх синів. Із 2003 року мав ще одну подругу у будинку для людей похилого віку, яка померла два роки тому. Гаррі Патч назавжди залишиться символом сотень тисяч британських життів, втрачених у Першу світову війну.

(Лондон – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG