Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 11:41

У західній Угорщині запрацювала повітряна база НАТО


Угорщина – В Угорському місті Папа на заході країни почала діяти повітряна база НАТО. Вона складається з полку транспортних літаків С-17 американського виробництва. Нова військово-повітряна частина утворена за сприяння 12 країн-членів Північноатлантичного альянсу.

База військово-повітряних сил НАТО розміщується на військовому аеродромі збройних сил Угорщини в місті Папа. Про стратегічне значення цього об’єкта, зокрема, говорив у своїй промові заступник генерального секретаря НАТО Клаудіо Біссуджеро. Він зазначив на відкритті, що це історична мить, адже база створена завдяки військово-технічній співпраці 12-ти країн-членів НАТО.

Про колективний успіх військових союзників нагадав і прем’єр Угорщини Ґордон Байнаї. «Перший літак стоїть тут зараз у повній бойовій готовності, за ним ідуть інші, доповнюючи і розширюючи мережу транспортної авіації НАТО. Ці літаки є активним засобом підтримання миру і безпеки», – заявив голова угорського уряду.

Вносячи свою першу частку інвестування, а це приблизно 10 мільйонів доларів, Угорщина розраховує в подальшому на певну господарську рентабельність нового військового об’єкта НАТО для себе. Так, великотоннажні транспортні літаки типу С-17 використовуватимуться не лише в інтересах армії, а й, наприклад, для перевезення цивільних вантажів і навіть товарів. Угорщина зможе експлуатувати літаки для своїх господарських та військово-технічних потреб впродовж 60 льотних годин щорічно. У подальшому ця дорога техніка перейде у спільну власність кількох країн.

Додаткові робочі місця і «соціально-культурний розвиток»

Міністр оборони Імре Секереш зазначає: «У військовому сенсі виграшним є те, що літаки доставлятимуть вантажі на велику відстань. З економічної точки зору для нас у 14 разів дешевше відправляти товари у такий спосіб, ніж орендувати комерційні літаки. А якщо говорити про інвестиції у ширшому значенні, то для населення міста Папа і його околиць відкриття бази означає додаткові робочі місця і соціально-культурний розвиток».

Високі технічні можливості транспортних літаків не обмежуватимуться польотами у Європі. Імре Секереш серед інших країн також назвав Афганістан та віддалені райони Африки.

В угорському місті Папа з відкриттям бази НАТО сподіваються на пожвавлення культурного життя і місцевої торгівлі, в тому числі і з нерухомим майном.

«Ми перетворюємося на полікультурну громаду, – каже мер міста Золтан Ковач, – адже діти військовослужбовців і цивільних працівників – всього 12 національностей – ходитимуть до місцевих шкіл разом з нашими учнями».

Крім американських військових літаків, у Папі так само базуватимуться літаки з Канади. А мультинаціональна компанія з виробництва пасажирських лайнерів «Боїнґ» планує відкрити на місцевому аеродромі сервісний центр.

(Угорщина – Прага – Київ)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG