Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 12:44

Львівські музеї стануть більш доступними для грабіжників


Палац Потоцьких залишиться без охорони. Липень 2009 р.

Львів – Музеї й заповідники, які є у підпорядкуванні Міністерства культури та туризму, по усій Україні можуть закрити? Адже на цей рік у бюджеті не передбачене фінансування на охорону культурних об’єктів загальнонаціонального значення. Львівські музейники заявляють, що через два тижні зачинять 5 об’єктів, оскільки нікому буде охороняти культурні цінності.

Від початку року музеї та заповідники, державного підпорядкування, не мають грошей для Управління Державної служби охорони, що при МВС України. А згідно з Законом «Про музеї та музейну справу» охорону державних культурних об’єктів має право охороняти лише Державна служба.

В області є музеї без охорони
Музейники змушені закрити Львівську галерею мистецтв теж зачинять? Липень 2009 р.


На Львівщині налічується 16 культурних об’єктів, які є підпорядковані Міністерству культури та туризму, у 10 з них працюють сторожі, 6
За словами Бориса Возницького, в Україні кожних два місяця грабують якийсь музей.
охороняє міліція. Але є й такі музеї та заповідники, заявив директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький, які ніхто не охороняє: «Може, наш уряд, Київ не звик до музеїв, що вони є в державі. В Україні, порівняно зі світом, майже немає музеїв. Все було знищено, зруйновано 80% нашої національної спадщини».

Через відсутність фінансування музейники змушені закрити Львівську галерею мистецтв, де виставлені експонати європейських митців ХІХ-ХХ століть, палац Потоцьких, а це мистецтво XIV-XVII століть, музей Пінзеля, скульптури якого мають світове значення і виставлятимуться у Луврі, а також Золочівський замок і Національний музею імені митрополита Шептицького.

Палац Потоцьких. Липень 2009 р.
Парламентарі кинули музеї в безвихідь


Працівники музеїв і правоохоронці надіслали численні листи керівникам держави, спілкувались з віце-прем’єр міністром Іваном Васюником. У стабілізаційному фонді у квітні передбачені кошти на охорону музеїв, але парламентарі на останньому засіданні, перед літніми канікулами, це питання не розглянули, попри звернення музейників, каже директор Національного музею Ігор Кожан.
Загалом на охорону усіх культурних об’єктів загальнонаціонального значення потрібно 18 мільйонів гривень на рік.


«Комітет фінансів і банківської діяльності і на чолі з Миколою Азаровим не збирався, не було кворуму, і тому все переноситься на вересень. Ми сьогодні у безвихідній ситуації», – зазначив директор Національного музею Ігор Кожан.

Музеї заборгували Управлінню Держслужби за 5 місяців цього року майже 2 мільйони гривень. Заступник начальника УДО у Львівській області Іван Швед заявив, що через відсутність грошей правоохоронці зменшать час роботи і обмежать допуск відвідувачів, планують скоротити частину постів.

17 років тому при пограбуванні Львівської галереї мистецтв розстріляли двох науковців, яким було по 38 років. У ці роки музеї не охороняли правоохоронці. І лише після вбивства людей культурні заклади почали охороняти міліціонери.

(Львів – Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG