Доступність посилання

ТОП новини

Україна – не бордель! (Світова преса)


Прага – Європейська преса чимало уваги приділяє масштабам проституції в Україні і наростанню хвилі секстуризму на українські терени напередодні «Євро-2012». Оглядачі зауважують, що самі українці, зокрема студентки, намагаються вести боротьбу проти наростання хвилі платних послуг чи не найдешевших у Європі українських повій. У пресі також з’явилася інформація про те, що українці є також світовими рекордсменами за невдоволенням своєю владою, що є разючим контрастом із ситуацією в Росії, де народ майже боготворить свої лідерів.

Німецький часопис «Шпіґель» оприлюднив великий матеріал про діяльність в Україні студентської громадської організації «Фемен», яка намагається вести боротьбу з наростаючою проституцією в державі. Автор статті Андреас Ерманн інформує, що лише за офіційними даними, в Україні нараховується до 12 тисяч повій, чимало з яких студентки, які намагаються зводити кінці з кінцями у тяжкі часи. Одна з громадських організацій студенток під назвою «Фемен» організовує рух проти платних сексуальних послуг українських дівчат і діє під гаслом – «Україна – не бордель». Одна із засновниць руху Анна Гуцол сказала «Шпіґелю», що більше половини повій – це студентки чи учениці шкіл. Представниці «Фемен» також вважають, що є дві головних причини «розквіту» проституції – важка економічна ситуація і пом’якшення кримінальної відповідальності за організацію індустрії сексуальних послуг дівчат і жінок в Україні. Так, у Києві середній прибуток на особу згідно з офіційною статистикою дорівнює приблизно 300 євро. Криза призвела до зниження зарплат, тисячі людей втратили працю. У той же час, як інформує німецький часопис, ціни на харчі, одяг, приблизно такі ж високі, як у Німеччині. У цьому році із галопом інфляції, різко виростає плата за навчання в університетах. І це все лягає тяжким ярмом на плечі студентів. Німецький часопис наводить факти організованого секс-бізнесу для іноземців у Києві. 70 відсотків київських повій відповіли соціологам, що отримували від іноземців гроші за сексуальні послуги. В інтернеті можна знайти чимало оголошень для любителів платного сексу в київських розкішних готелях, ресторанах, барах. Нещодавно, як інформує «Шпіґель», була заарештована консьєржка одного із розкішних київських готелів, яка організовувала для іноземців дівчат – по 100 доларів за кожну. Представниця «Фемен» Таня Козак зазначає, що іноземці інколи не розуміють, як вони ризикують, адже в Україні лише за офіційними даним до 2 відсотків уражених вірусом СНІДу. Представниці «Фемен» наголосили «Шпіґелю», що вони не лише хочуть «вилікувати сексуальні нахили іноземців» демонстраціями перед іноземними представництвами чи на Майдані, але й закликають владу, Юлію Тимошенко, Віктора Ющенка, перестати сваритися і зайнятися серйознішими справами. Німецький часопис також інформує про акції «Фемен» і підтримку їхньої діяльності з-за кордону.

Відома у світі американська організація з вивчення громадської думки «Ґеллап» оприлюднила на своєму сайті дані по те, що українці є рекордсменами у світі за невдоволенням власною владою. Так, на травень цього року 85 відсотків українських респондентів заявили «Ґеллапу», що не схвалюють діяльність керівників своєї держави. Ця цифра складала у 2007 році – 73 відсотки, а у 2008 – 75 відсотків. «Ґеллап» наголошує, що це «не лише найнижча оцінка влади серед колишніх радянських країн, але й найнижча у світі». Це невдоволення українською владою, вірогідно, як розмірковує «Ґеллап», пов’язане з політичними сварками між Президентом Віктором Ющенком і Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Українців, які схвалюють дії Президента, за «Ґеллапом» нараховується 7 відсотків (у 2008 році було 17), а тих, хто схвалює дії Прем’єра – 20 відсотків. Не схвалюють дії Президента – 84 відсотки, дії Прем’єра – майже 70 відсотків. Ситуація в Україні різко контрастує з Росією. Там майже 70 відсотків схвалюють діяльність президента Дмитра Медведєва і майже 80 відсотків схвалюють дії прем’єра Володимира Путіна.

Ірландська «Айріш Таймз» пише про нещодавній візит віце-президента США Джозефа Байдена до України й Грузії і занепокоєння європейців наростанням агресивних намірів Росії, особливо на Сході Європи. Газета вважає, що лише консолідація Європи, повна ратифікація всіма членами ЄС Лісабонської угоди дасть змогу владнати стосунки з Росією і чітко відповісти на прагнення Грузії та України стати членами європейської спільноти.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG