Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 00:04

Україна домовилася з міжнародними донорами про газовий кредит


Єврокомісія та міжнародні фінансові інституції досягли угоди з Україною щодо реформування українського газового сектору. Про це повідомив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

«Я дуже задоволений, що було знайдено полiтичну згоду з Україною стосовно проведення реформ в її газовому секторi, що вiдкриває дорогу для пакета фiнансової допомоги, який нададуть Українi мiжнароднi фiнансовi інституції», – йдеться в заяві Баррозу.

За його словами, угода має забезпечити стабiльнiсть, необхiдну для значного зменшення ризикiв майбутньої газової кризи мiж Україною та Росiєю, що, зі свого боку, гарантуватиме безпеку газових постачань, якої очiкують країн-члени ЄС.

За угодою, Європейський банк реконструкції та розвитку готовий позичити Україні близько 300 мільйонів доларів для негайних потреб, а в 2010 році – до 450 мільйонів доларів як інвестиції.

Світовий банк має намір надати Києву кредит у розмірі 500 мільйонів доларів для проведення структурних реформ. Крім того, Європейський інвестиційний банк готовий позичити Україні до 450 мільйонів доларів для модернізації української газової системи.

Баррозу наголосив, що надання цих позик для України залежатиме від спроможності держави провадити реформи в газовому секторі, відповідно до вимог Заходу.

Як зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода речник Єврокомісії Марк Грей, ці кошти Україна почне отримувати з жовтня.

Напередодні в Єврокомісії повідомили, що отримали листа від прем’єра України Юлії Тимошенко, який містить графік проведення реформ у газовому секторі. Цього просили Єврокомісія та міжнародні фінансові інституції для того, щоб вирішити питання про надання Києву кредиту.

У червні Україна звернулася до Росії та країн Європейського Союзу з проханням надати кредит на 4,2 мільярда доларів для закачування газу в підземні сховища з метою забезпечення надійного транзиту до ЄС в зимовий період.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG