Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 18:53

Американська програма «Готівка за брухт»


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах Америки Палата Представників ухвалила законопроект про виділення додатково 2 мільярдів доларів для заохочення купівлі американцями нових економічніших авт. Очікують, що й Сенат, верхня палата Конгресу, погодиться.

Програма «Готівка за брухт» це – складова частина пакету економічних стимулів, призначених для виведення країни з економічної кризи, яка далі дається взнаки в Америці високим рівнем безробіття – до 9,5 відсотка – і зниженням купівельної спроможності населення. Тож Конгрес спочатку асигнував 1 мільярд доларів, закликаючи населення обмінювати у ділерів старі авта, отримавши за кожне 4 з половиною тисячі доларів незалежно від стану й старості машини, якщо взамін купуєш нову, економічну модель.

Очікують пожвавлення торгівлі

Програма, якій гумористи телевізійні вже дали жартівливе прізвисько «Cash for clunkers», у вільному перекладі – «Готівка за брухт», має набої роздільного наведення, так би мовити. Вона допомагає американцям здихатися старих автівок, (що їх, до речі, одразу відправляють на металобрухт, звідки й назва), сприяє виробництву економічніших машин, а це у свою чергу, зменшує споживання пального і, відповідно, залежність Америки від імпорту нафти.

Так от, програма «Готівка за брухт» здобула таку популярність, що 1 мільярд за кілька місяців геть увесь витратили. Понад 200 тисяч американців придбали нові авта. І тепер Конгрес хоче виділити ще 2 мільярди з тим, щоб програма заохочення діяла до кінця вересня наступного року.

Власний досвід

Дозвольте поділитися власним досвідом. Отримую поштою чек-ваучер на 4 з половиною тисячі доларів, який може стати готівкою лише за підписом ділера. У супровідному листі ділер компанії «Nissan», в якого я 12 років тому купив джип «Pathfinder» пропонує обміняти його на нову 2009-го року автівку, яку він зі свого боку теж стимулюватиме. Якщо я, наприклад, вирішу взяти «Nissan-Centra», що коштує 18 тисяч 130 доларів, то мені вистачить заплатити 10 тисяч 850, це значить зекономлю 7 тисяч 280 доларів.

Виглядати це має так: на 4 з половиною тисячі урядового стимулу фірма та її ділер відповідають власною знижкою у розмірі 3 тисячі 250 доларів. Щоправда, є кілька попередніх вимог. Вік вашої машини має бути менше 25 років, на ходу, на 100 кілометрів пробігу вона повинна ковтати принаймні 13 літрів пального.

Авто повинно бути належним чином зареєстроване, з документами і застраховане протягом року. Це щоб не привозили до ділера стару розвалюху зі звалища на дідовій фермі. Мій «Pathfinder» відповідає всім передумовам. Накрутив я на ньому за 12 років 130 тисяч миль, тобто 209 тисяч кілометрів. На думку мого механіка, цей джип здатний пробігти ще стільки ж... Вагаюся.

(Нью-Йорк – Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG