Доступність посилання

ТОП новини

13% надбавку до митного збору в Україні необхідно скасувати – СОТ


Генеральна Рада Світової організації торгівлі затвердила звіт Комітету з обмежень платіжного балансу СОТ, згідно з яким запровадження в Україні 13-відсоткової надбавки до митного збору не може бути виправдане погіршенням платіжного балансу і суперечить правилам СОТ.

Про ухвалення такого рішення повідомив заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький.

«Рішення Генради обов’язкове для виконання країнами-членами, тому ми виконуватимемо це рішення з урахуванням того, що є звіт Комітету, в якому написано, що ми зобов’язалися до 7 вересня ці заходи, які застосовуються щодо холодильників і автомобілів, які експортуються, скасувати», – сказав П’ятницький.

Разом із тим, у Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується продовжити дію 13% надбавки до мита на імпорт до 12 місяців.

Починаючи з 6 березня в Україні набув чинності закон, який запроваджував 13% надбавку до митних ставок ввізного мита терміном на 6 місяців.

Пізніше Кабмін скасував дію цієї надбавки при імпорті всіх товарів, окрім автомобілів і холодильників, і схвалив законопроект, який передбачає скасування цієї надбавки взагалі. За заявою прем’єра Юлії Тимошенко, дія 13% надбавки порушує вимоги СОТ і може викликати заходи у відповідь з боку імпортерів української продукції.
XS
SM
MD
LG