Доступність посилання

ТОП новини

У Львові запрацював візовий відділ Генконсульства Чехії


Львів – Мешканці західних областей України вже з цього тижня можуть подавати документи на оформлення чеської візи в Генеральне консульство Чехії у Львові. Про це інформує офіційний сайт цієї дипломатичної установи. Адже з лютого цього року, згідно з рішенням чеського уряду, у Львові тимчасово припинив роботу візовий відділ.

Відтак мешканцям західних регіонів України уже не потрібно їхати по візу у Київ. Цими днями документи приймаються у Львові як на оформлення короткотермінових віз до 90 днів ( вартість якої 35 євро), так і довготермінових (вартість 108 євро), а також заяви про дозвіл на довготермінове перебування та заяви про дозвіл на постійне перебування в Чехії.

Однак дипломатична установа змінила правила прийому документів. Запроваджений попередній запис через інтернет, і спершу, щоб потрапити на прийом у консульство, необхідно зареєструватись через веб-сайт VisaРoint.

Без медичної довідки – і ні туди, і ні сюди...

Окрім цього, для отримання довготермінової чеської візи українці мають подавати медичну довідку про відсутність ВІЛ-інфекції, сифілісу та туберкульозу. Це рішення запроваджене чеським урядом з 1 червня цього року і ніхто його не відміняв.

У медичній довідці, перекладеній чеською мовою і офіційно завіреній, має бути зазначено, що людина, яка оформляє візу, не страждає на перелічені інфекційні захворювання, ВІЛ-інфекції, сифіліс та туберкульоз.

За даними Генконсула Чехії у Львові Ладіслава Граділа, до закриття візового відділу щодня дипломатична установа отримувала 150 заяв для оформлення робочих віз, туристичних – удвічі менше.

До того ж, з березня цього року Чехія видає так звані «зелені карти», які надають право українцям на працю і проживання у Чехії протягом трьох років.

Втім, Генконсульство Чехії у Львові найчастіше видає громадянам України одноразові візи.

Громадські організації Львова називають чеське консульство найнепрозорішим і найзакритішим.

Такі звинувачення на свою адресу чеські дипломати відкидають.

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG