Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина дозволила розвідувальні роботи для «Південного потоку»


Туреччина погодилась почати розвідувальні роботи в своїх територіальних чорноморських водах для прокладання труб російського газопроводу «Південний потік».

Про це заявив турецький прем’єр Реджеп Ердоґан після зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним в Анкарі.

Прем’єр Росії просуває проект як новий шлях газопостачання до Європи.

«Газопровід «Південний потік» затребуваний. Він важливий для гарантування енергобезпеки всієї Європи, розвитку всього комплексу зв’язків Росії й Туреччини. Наші переговори показали, що разом із турецьким керівництвом ми можемо знаходити рішення, що відкривають дорогу новим масштабним енергетичним проектам», – сказав Путін.

За підсумками переговорів Путіна й Ердоґана, в яких взяв участь і голова уряду Італії Сильвіо Берлусконі, було підписано кілька документів, зокрема й щодо співпраці в газовій та нафтовій сферах.

«Південний потік» – російсько-італійський проект газопроводу, який має пройти дном Чорного моря до болгарського узбережжя і далі через Балканський півострів в Італію та Австрію.

У липні в Анкарі були підписані транзитні угоди в рамках альтернативного проекту – Набукко – газопроводу, по якому газ із Центральної Азії піде в Європу в обхід Росії.
XS
SM
MD
LG