Доступність посилання

ТОП новини

Українські євреї ображені антисемітизмом мера Ужгорода – Червоненко


Віце-президент Євразійського єврейського конгресу, один з лідерів єврейської громади України Євген Червоненко закликає керівників Генпрокуратури, МВС та СБУ відреагувати на антисемітські висловлювання мера Ужгорода Сергія Ратушняка.

«Всі українські євреї ображені диким антисемітизмом Ратушняка, і не розумію, чому мовчать генпрокурор і міністр внутрішніх справ з цього приводу», – заявив в оприлюдненій УНІАН заяві Євген Червоненко.

За словами Червоненка, згідно зі статтею 161 Кримінального кодексу, такі дії кваліфікуються як порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії і караються позбавленням волі від двох до п’яти років.

Мер Ужгорода Сергій Ратушняк після звинувачення у побитті ним активістки «Фронту змін» різко висловився, зокрема, на адресу лідера цієї організації, народного депутата Арсенія Яценюка. «Знахабнілий єврейчик Яценюк, що успішно для себе прислуговував злодюжкам при українській владі, на кримінальні кошти преться у Президенти України», – йдеться у коментарі, поширеному прес-службою міського голови Ужгорода.

За словами Євгена Червоненка, «якщо сьогодні українське суспільство дозволить таким ратушнякам висловлювати подібні гасла, то завтра вже може бути пізно».

«Я попереджаю всіх, хто планує під час президентської кампанії розігрувати єврейську або будь-яку іншу шовіністську карту. У вас нічого не вийде. Україна вже пережила Бабин Яр та Голокост і в жодному разі не допустить повторення цього», – наголосив Євген Червоненко.

Через інцидент за участі мера Ужгорода порушили справу
XS
SM
MD
LG