Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 04:14

На Львівщині знайшли архів документів і міномет УПА


У Золочівському районі Львівщини працівники Центру досліджень визвольного руху і Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» під час експедиції знайшли два бідони документів та міномет, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. Віднайдені матеріали відкривають світло на діяльність референтури пропаганди останнього проводу ОУН на Золочівщині.

Віднайдений архів – це близько 500 аркушів понад 70 документів, серед них фотографії, друковані видання, рукописи. Також дослідники знайшли близько трьох тисяч одиниць паперу, фотоплівок, негативів та чорнила.

Це фотографії повстанців, фотоплівки 1952 року випуску. Окрім унікальних документів, дослідники розкопали ужиткові речі повстанців: казанки, лопати, цигарки.

За припущенням дослідників, підпільники листувалися зі своїми рідними та друзями, які перебували у засланні в Сибіру, оскільки знайдений перелік поштових адрес радянських виправних трудових таборів.

Віднайдений архів зберігся дуже добре, його ніхто не зачіпав за усі майже 60 років, кажуть дослідники.

81-міліметровий міномет, знайдений разом із документами, на думку дослідників, є підтвердженням того, що упівці використовували важку піхотну зброю для широкомасштабних акцій. До сьогодні вдавалося виявляти лише фрагменти стрілецької зброї УПА.

Працівники Центру досліджень визвольного руху ідентифікують знайдені архіви та речі. Після того, як їх впорядкують і реставрують, знахідку представлять у музеї пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові, а архівні матеріали будуть доступні для істориків в електронному вигляді.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG