Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 12:55

Медведєв послав Ющенкові листа – оголошення «холодної» війни? (Огляд преси)


Київ – Нинішня Росія Медвєдєва-Путіна продовжує залишатися у ХІХ столітті і демонструвати, що сила й залякування вирішують усе в міжнародних відносинах. Тільки так, як пише газета «День», можна розглядати заяву Дмитра Медвєдєва на адресу Віктора Ющенка і його рішення не присилати нового посла в Україну. Війна в Грузії, послання Медведєва Ющенкові напередодні виборів, недавнє визнання російського президента в Південній Осетії, що саме за його наказом розпочалася російсько-грузинська війна – все це є частиною демонстрації неоімперської позиції Москви», стверджує експерт «Дня».

Президент Росії послав Президентові України листа, який можна розцінювати як оголошення війни. На щастя, поки що «холодної», пише газета «Нова». Власне, «холодна» війна Банкової й Кремля триває майже рік. Звинувачення в поставках зброї в Грузію, зимове газове протистояння, ведмежі танці навколо української газотранспортної системи, скандали навколо Чорноморського флоту Росії, висилка дипломатів стали віхами і послідовному руйнуванні відносин Києва і Москви. Заяви глави російської держави про українську історію і витіснення російської мови видають у ньому ображеного шовініста, зазначає далі видання. А фрази на кшталт «героїзація нацистських посіпак», схоже, взяті з короткого курсу ВКП(б). В цілому ж, підсумовують газетярі, Медведєв чудово підіграв Ющенку на виборах – всі його випади належать до тез, які український Президент завжди відстоював.

Москва почала реалізовувати масштабну акцію з розповсюдження свого геополітичного впливу на Україну, пише газета «Вечірні вісті». Наближення виборів, а також внутрішня нестабільність стали найбільш вдалим моментом для прояву політичної агресії Білокам’яної і відновлення газового шантажу. Водночас, політологів надто дивує позиція Віктора Януковича. У той час, коли над країною нависла серйозна зовнішня загроза, що вимагає політичного примирення, лідер «біло-блакитних» голосно зааплодував Медведєву у долоні. Про це наголошується у матеріалі «Медведєв пішов на вибори в Україні».

Служба безпеки України виявила цілу низку фактів виготовлення та реалізації фальсифікованих медичних препаратів на території України. Але, як із тривогою зазначає газета «Факти», кримінальна відповідальність за фальсифікацію медпрепаратів в Україні не передбачена.

В Україні хочуть ввести комендантську годину для дітей до 16 років. Це питання вже давно обговорюють, а ось в Кременчуці, Херсоні та Житомирській області обмеження вже дія кілька місяців. Тоді, як правоохоронці схвально до цього ставляться, правозахисники наголошують, що подібні обмеження порушують права неповнолітніх. Про «за» і проти» розмірковують журналісти газети «Сегодня» в статті «У дітей хочуть відібрати свободу».

(Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG