Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі політики сподіваються через інтернет привернути увагу молоді


Німеччина – Барак Обама продемонстрував, як вдало можна використовувати інтернет. Тепер чимало німецьких політиків теж хочуть спробувати повторити його успіх. Як і американський лідер, вони також розгорнули свою передвиборну кампанію у віртуальному світі. Головна мета – боротьба за голоси молоді. Наприкінці вересня Німеччина обирає новий парламент.

Німецькі політики відкрили для себе всесвітню павутину. Вони ведуть блоґи, дискутують у чатах, мають свої профілі на таких порталах, як facebook, виставляють фотографії на flickr або відео на YouTube.

Для інтернету важлива щирість

Таке намагання розширити присутність у мережі спрямоване передусім на гонитву за голосами молодих виборців – таких, як, наприклад, 18-річний Петер Штайн з Берліна.

Цього року він уперше бере участь у голосуванні. Однак традиційні партійні стенди на вулицях міста або листівки із закликами кандидатів юнака швидше дратують, ніж допомагають зробити власний вибір.

«Я вважаю, що таким чином не можна достукатися до молодих виборців. Така річ, як присутність в інтернеті, більше підходить для цього. Крім того, це не так докучливо для молоді», – поділився своєю думкою Петер.

Отже, присутність в інтернеті перетворюється на невід’ємний елемент, якщо політики хочуть, щоб їх почула також молодь.

Але лише присутності у всесвітній павутині недостатньо. Експерти не радять дивитися на інтернет, як на чарівну зброю. Як зауважила Ева Фельдман-Войтачня з німецького Центру прикладної політології, інтернет – це лише один з інструментів, і запрацює він лише в тому разі, якщо партії ставитимуться до нього серйозно. Тобто, кандидати повинні справді особисто вести свої блоґи, особисто піклуватися про власний профіль на facebook і особисто відповідати на запитання користувачів, інакше ефекту не буде.

На переконання Фельдман-Войтачні, молодь може дуже швидко розкусити, що її водять за носа. Такі слова експерта підтверджує і молодий берлінець Петер Штайн. «Я думаю, що інтернет цілком підходить для того, аби привернути увагу молодих людей, – каже він. – Але мені здається, що партіям потрібно ще трохи повчитися, як все це функціонує на окремих ділянках, оскільки їхні виступи часто здаються дуже штучними, коли вони звертаються до молоді».

Продаються канцлер і міністр


Користувачі інтернету також не забарилися зі своєю відповіддю на передвиборну кампанію в Німеччині. Щоправда, відповідь ця була головним чином сатиричною. Так, мистецький Центр політичної краси зі штаб-квартирою в Берліні виставив на продаж на інтернет-аукціоні eBay відразу канцлера Німеччини, лідера християнських демократів Анґелу Меркель та її головного суперника на виборах – соціал-демократа й нинішнього міністра закордонних справ Франка Вальтера Штайнмаєра. Стартова ціна – 68 філіппінських песо. Річ у тім, що митці скористалися для своєї акції філіппінською платформою eBay.

Один із ініціаторів Філіпп Рух пояснив, що таким чином митці хотіли звернути увагу на політичну втому в Німеччині й на те, що нинішній передвиборній кампанії бракує натхнення.

(Німеччина – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG