Доступність посилання

ТОП новини

Канікули закінчуються, депутати будуть збиратись


Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов

Київ – 21 серпня має відбутися позачергова сесія Верховної Ради України. Які питання примусили народних депутатів перервати свої канікули, розповів в інтерв’ю Радіо Свобода директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

– Пане Карасьов, чого варто очікувати від позачергової сесії Верховної Ради, що планує зібратись цього тижня?

Позачергову сесію ініціює БЮТ, у нього є достатньо для цього голосів. Формально ця сесія збирається для того, щоб подолати вето Президента на два закони, так щонайменше планують депутати від БЮТ. Перший – це ветований Президентом закон про фінансування Євро-2012. Якщо Партія регіонів погодиться на цю позачергову сесію, депутати можуть подолати це вето, тому що серед авторів цього закону один із лідерів Партії регіонів Борис Колесников. Тут, очевидно, проблем не буде з подоланням вето.

Також планують подолати вето на ще не підписаний Президентом (або неветований) закон, де йдеться про зміни до закону про вибори президента. Президент або підпише цей закон сьогодні або завтра, або, як мені здається, він може одночасно направити цей закон до Конституційного суду, який поки що перебуває у відпустці. Якщо Президент цей закон не підпише чи не ветує, тоді не зрозуміло, як буде діяти Верховна Рада України. І взагалі, не зрозуміло, чи підтримає подолання вето на цей закон Партія регіонів.

Поки що все виглядає так, що канікули закінчуються, депутати будуть збиратись. Очевидно, початок позачергової сесії буде означати, що політичні канікули закінчились, і в Україні починається політичний сезон.

– Маємо таку ситуацію: чергова сесія має відбутися на півтора тижня пізніше. Для чого ця позачергова сесія? Вето ж можна подолати і через півтора тижня.

– По-перше, все ж таки проблеми з фінансуваням Євро виникають. Це формальна причина.

По-друге, якщо буде діяти старий закон про вибори президента, вибори мають початись 17 вересня. Зрозуміло, ті хто хоче, щоб були внесені зміни до закону, не хочуть ризикувати. Вони бажають, щоб це було зроблено саме зараз.

І третя причина – показати, що депутати і політичні сили довго не відпочивають, що вони готові до праці. Але думаю, тут будуть проблеми, тому що Партія регіонів ще не вирішила, чи будуть вони все ж таки брати участь в позачерговій сесії. Тому що зараз все виглядає так, що тільки БЮТ працює, тільки БЮТ ініціює ці позачергові сесії і не хоче відпочивати.

І не треба забувати, що ця сесія відбудеться після гучного звернення, а фактично звинувачення Президента Російської Федерації на адресу Президента України і української держави в недружньому зовнішньополітичному курсі до Росії. Думаю, частина депуатів «Нашої України», які братимуть участь у позачерговій сесії, поставлять питання про відповідь Верховної Ради на ці закиди. А це також внесе певну метушню в роботу цієї позачергової сесії, в ці стрункі ряди коаліції і депутатського корпусу .

Я взагалі-то не впевнений, що ця сесія відбудеться стовідсотково. Я таких гарантій, що сесія відбудеться 21 серпня, що Партія регіонів уже вирішила брати учать у цій сесії, не давав би.

– У 55-тий день народження української служби Радіо Свобода поділіться досвідом, коли почали слухати Радіо Свободу і як це було до незалежності України?

– У мене великий досвід, я ще з кінця 60-х – початку 70-х років слухаю іншомовне радіо. Але там було швидше музичне віщання, тому що тоді в Україні, в Радянському Союзі не можна було послухати хорошої рок-музики.

А політичні програми (і українську, і російську служби Радіо Свобода) я слухав з початку 80-років. Я пам’ятаю добре, що на Радіо Свобода тоді у Мюнхені працював Савік Шустер, нині дуже популярний в Україні, Володимир Малінкович, який потім був в Україні відомим політологом. І взагалі Радіо Свобода – це було вікно у свободу, вікно в інший світ.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на Радіо Свобода ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проєкту «Україна – Куба». Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG