Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 05:10

Молоді митці з України на пленері в Празі


Під час відкриття виставки в галереї «Зузук» у Празі. (Фотографії Володимира Погойди)

Прага – У Празі відкрилась виставка творів молодих художників із України. Експозицію, на якій представлене малярство українських митців, організувала галерея «Зузук», яка вже не перший рік запрошує талановиту українську молодь на пленери до Чехії.

Празьку галерею «Зузук» знають у Чехії (зокрема, в чеській столиці) добре. По-перше, тому, що від перших років існування в її залах експонується українське образотворче мистецтво, а не таємниця, що в чеському фаховому середовищі творчість українських митців уже традиційно має добре ім’я. І, по-друге, тому що галерея широко відкрила свої двері молодим митцям і вже кілька років поспіль організовує для них пленери – творчу роботу під чеським відкритим небом, серед природи або в місті.

І цього року до Праги приїхала група молодих художників із Києва – семеро випускників Української академії мистецтв. Для декого Чехія – перша закордонна поїздка, але для всіх, як і щороку, Прага стала потужним джерелом натхнення, нових знайомств, творчих знахідок. Організатором, керівником і душею пленеру в Чехії є керівник галереї Мирослав Зузук. Мету роботи українських митців він сформулював так: «Перед учасниками пленеру поставили завдання, щоб, в основному, якісно малювати картини і показати, що вони можуть робити як митці. На мій погляд, це вдалося».

Мешканцям Тисова роботи українських митців сподобалися

Група українських митців. Село Тисова
Крім Праги, галерея «Зузук» організувала митцям із України пленер у недалекому чеському селі Тисова. І першими, хто оцінив роботу українських митців у Тисові, були її жителі. Не приховуючи симпатій до авторів незвичної експозиції в стінах сільської хати, вони гуртом прийшли на виставку. Тисова очима українців їм сподобалась. На виставці можна побачити ці залиті сонцем сільські пейзажі, красу простих черепичних дахів чи гармонійно створені натюрморти.

Багато яскравих вражень залишила митцям і архітектура Праги, багаті музейні збірки чеської столиці. Як сказав Радіо Свобода Мирослав Зузук, і в майбутньому галерея має намір традицію пленерів для митців із України подовжувати.

«Так, саме так. І навіть думаємо, є в плані роботу розширювати. Можливо навіть ще цього року чи в наступному будемо старатись провести симпозіум для молодих скульпторів, – каже пан Зузук. – І це вже захопило настільки, що я собі не уявляю подальшу діяльність без проведення пленерів».

А поки що в галереї «Зузук» можна помилуватись Карловим мостом, затишними вуличками старої Праги, строгою готикою храму Святого Віта – такими, як їх побачили й відчули молоді митці з України.

(Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG